Oyun İçin En İyi İşletim Sistemi Nedir ?

Arkadaşlar, dün Mac OS X yüklememin başarılı olmaması sonucu Windows 7 dosyaları hasar gördü. Mecburen Windows 10 yüklemek zorunda kalmış oldum.

CPU: Core 2 Duo P8600 @2.40 GHz
GPU: ATI Mobility Radeon HD 3470
RAM: 3 GB DDR2 (Sanırsam 667 MHz)
HDD: 250 GB Seagate (Model numarası bilinmiyor) 5400 RPM
Laptop: ASUS M51V (2008)

Windows 7 Minecraft FPS sonucu (Genelde): 63 FPS
Windows 10 Minecraft FPS sonucu (Genelde): 54 FPS

Her şeyi sana bu veriler kanıtlar.

Arkadaşlar, dün Mac OS X yüklememin başarılı olmaması sonucu Windows 7 dosyaları hasar gördü. Mecburen Windows 10 yüklemek zorunda kalmış oldum.

CPU: Core 2 Duo P8600 @2.40 GHz
GPU: ATI Mobility Radeon HD 3470
RAM: 3 GB DDR2 (Sanırsam 667 MHz)
HDD: 250 GB Seagate (Model numarası bilinmiyor) 5400 RPM
Laptop: ASUS M51V (2008)

Windows 7 Minecraft FPS sonucu (Genelde): 63 FPS
Windows 10 Minecraft FPS sonucu (Genelde): 54 FPS

Her şeyi sana bu veriler kanıtlar.
Kanıtlamaz. GTA 5'te Windows 7 64 bit yükleyip oynamaya çalıştığımda resmen rezaletti imzamdaki sistemle. Windows 10'da öyle bir sorun yoktu kesinlikle. Oyundan oyuna farklılık gösterebilir fakat o veri herşeyi kanıtlamaz.

Benim sistemime hangi işletim sistemi yakışır

İşlemci pentium(R) dual core cpu E5200 2.50 GHZ
Ram:4GB DDR 2 667 MHz
Ekran Kartı:Amd Radeon HD 7350 2GB
Anakart:Gigabyte ga-g31m-es2l
Harddisk:SEGATE 500GB SATA
Masaüstü PC

Eğer amaç sade bir işletim sistemi kullanmak ise windows 98 kullanabilirsiniz. İşletim sistemi geliştikçe hizmet sayısı artacak uygulamalar gelişecek ve daha bir sürü güncelleme gelecek. Windows 7 gerçektende sade ve kullanışlıydı ancak DirectX 12 gibi yeniliklerden faydalanmak istiyorsak güncel bir işletim sistemi şart. Bu yapılan olumsuz yorumlar büyükşehirde yaşayıp trafiğe küfür etmeye benziyor. Eğer trafik sorunu dayanılmaz ise gider bir köyde veya ilçede yaşarsın.

Benim Bilgisayarımda Aida64 den baktığımda toplam 2 gb takabileceğim yazıyor fakat 4 takılı ve cayır cayır çalışıyor performans düşüşü olurmu ?

Merhaba ben bilgisayarıma 4 gb ram almayı düşünüyorum aida 64 den baktın 4 gb destekliyor fakat kaç ghz onu merak ediyorum lütfen bilgisayardan anlayan biri yazabilirmi ANAKARTIM BU
https://resmim.net/f/4NzYKx.png

Bir de şöyle düşünün: Microsoft firması, yıllardır nedeni belli olmayan ve de çoğu kez hiç tartışılmaz bir şekilde bu sektörde tekeldir? Kişisel kullanıcılardan tutun da hemen hemen tüm devletlerin bilgisayarlarında Microsoft'un yazılımları mevcuttur. Sonuçta bu firma ABD'nin firmasıdır. Yıllardır da bu alanda tekeldir. Kim bilir milyarlarca insanın hangi önemli ve hassas verilerini depolamışlardır? Bu konuda Microsoft'a ne kadar güvenebiliriz?
Microsoft'un güya kendine göre bir gizlilik politikası var ama ne kadar güvenilirler? Bilgisayar kullanan insanların en az %90'ı arka planda çalışan servislerin ne işe yaradığını bilmeden kullanıyorlar. Ayrıca bir de bizim görmediğimiz servisler vardır. Olay sadece yazılım boyutunda da değil, donanım boyutunda da böyledir.

Yıllardır İntel işlemcilerin içinde bir arka kapı olduğu söyleniyordu. Bu açık yıllar sonra İntel tarafından kapatıldı. İntel bu açığı acaba gözünden kaçırdığı için mi bırakmıştı?

Sonuç itibariyle, bu firmalar, istedikleri anda bilgisayarınızdaki herhangi bir veriyi alabilirler. Ne güvenlik duvarı ne de Antivirüs programları buna engel değildir. Yeni bir işletim sistemi çıktığı zaman acaba neden tüm açıklar test edilip kapatılmadan piyasaya sürülüyor? Microsoft, resmi desteği kestiği halde bile -ki bir işletim sisteminin en olgunlaşmış dönemidir bu- o işletim sisteminde halen bir sürü açık bulunuyor? Acaba amaç, süreç içerisinde sizden toplayabildikleri kadar veriyi toplamak mıdır? Bunu yapmamalarının önünde yakalanmadıktan sonra, yasal veya etik hangi engel var? Siz bir işletim sistemini kurarken size güvende olduğunuz izlenimini vermek için de güya bir kaç soru soruyorlar. Özellikle Windows 10'un ilk kurulumda sorulan sorular gibi... Hepsine de hayır deseniz bile acaba gerçekten bu sistemin içinde Microsoft'un veri alabileceği başka bir özellik, servis, arka kapı yok mudur?

Akıllı telefonları düşünün. Bir anda hayatımıza girdiler ve herkesin kullanması lazım gibi bir hava estirdiler. Android işletim sistemi, sanki tek alternatifmiş gibi bütün telefonların vazgeçilmezi oldu. Siz para veriyorsunuz ve bir akıllı telefon satın alıyorsunuz. O da ne? Bazı uygulamaları silemiyorsunuz! Sistem size izin vermiyor. Root işlemini yaptırdığınızda da sistem sizi cezalandırmak üzere garanti dışı bırakıyor. O halde amaç burada nedir? Acaba kullanıcı verilerine kolayca ulaşabilmelerinin yolunu daima açık tutmak mıdır?.Siz telefonunuzla konuştuğunuz bir konu hakkında, ya da internette bakındığınız bir konu hakkında Google'nin size direkt olarak o konu hakkında reklam göstermesi acaba o kadar masumane bir teknolojik kolaylık mıdır?

Sadece bunlar da değil, abone olduğunuz internet servis sağlayıcısından tutun da evinize aldığınız abonelikli, taahhütlü TV platformlarına kadar, hatta belki kredi kartı aldığınız bankanıza varana kadar, bunların hepsinin sizin kişisel bilgilerinizi, izinsiz paylaşmadığından ne kadar eminsiniz? GSM operatörlerinden aldığınız ''sıfır hat''ların aslında sıfır olmadığından çoğumuzun haberi vardır.

Özetle demek istediğim şudur: Elbette teknolojiyi olumlu anlamda kullandığımızda hayatımıza gerçekten çok büyük kolaylıklar getirdiği bir gerçektir. Bununla da beraber hiçbir firmayı da kötülemek ve ille de yukarıdaki gibi yaptıklarını söylemek için bunları yazmadım. Ama sonuçta bunlara ne kadar güvenebiliriz? Yani bu güveni bize tam olarak verebilir mi? Ve gerçekten gizlilik ilkelerine ve kişisel mahremiyet kurallarına gerçekten uyarlar mı?

''Meltdown'' ve ''Spectre'' açıkları henüz tespit edilmeden önce yazdığım bir yazıydı. Özellikle alıntıda altını siyah olarak çizdiğim kısım hakkında hiç yanılmamışım!
37 yaşında bir dayınız olarak görüyor ve artırıyorum: Bilişim alanında hem yazılım hem de donanım boyutunda açığa henüz çıkmamış çok daha skandal açıklar vardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı