Oyun için en performanslı işletim sistemi hangisidir?

Anony

Hectopat
Dostlarım, öncelikle size sadece CS:GO oyununu oynadığımı ama Windows 10 Pro kullandığımı söylemek istiyorum.
FPS durumum eskiden daha iyi idi (Yeni SSD disk satın alıp Windows 10 Pro kurmuştum, HDD Windows 8.1 Kuruluydu).

Şimdi size sorum şu:
Alt tarafta görmüş olduğunuz benim işletim sistemim. Sadece CS:GO oynayacağım. Sizce hangi Windows sürümünü tercih etmeliyim? Biliyorum, Driver desteği yok. Zaten ben 2. parti yazılım ile yükleyeceğim. Lütfen linç etmeyelim ve lütfen sırf bu yüzden bana FPS değerimin düşük olacağını söylemeyin, sadece tavsiye istiyorum. Kaçağa ben de karşıyım tabii ki.

• İşlemci: Intel Core Duo 2 CPU 6300 1.86 GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GT GeForce 430
  • RAM: 4 GB DDR2
  • Anakart: P5GC/MX-1333
  • SSD: Turbox 256 GB

Son düzenleme:
Windows10 Pro deneme sürümü kurabilirsiniz. Sadece kişiselleştirme açısından sıkıntılar yaşarsınız o kadar ve sağ altta etkinleştirin yazısı çıkar.
Örnek olarak:

1624555783287.png

1624555860376.png

Dostlarım, öncelikle size sadece CS:GO oyununu oynadığımı ama Windows 10 Pro kullandığımı söylemek istiyorum.
FPS durumum eskiden daha iyi idi (Yeni SSD disk satın alıp Windows 10 Pro kurmuştum, HDD Windows 8.1 Kuruluydu).

Şimdi size sorum şu:
Alt tarafta görmüş olduğunuz benim işletim sistemim. Sadece CS:GO oynayacağım. Sizce hangi Windows sürümünü tercih etmeliyim? Biliyorum, Driver desteği yok. Zaten ben 2. parti yazılım ile yükleyeceğim. Lütfen linç etmeyelim ve lütfen sırf bu yüzden bana FPS değerimin düşük olacağını söylemeyin, sadece tavsiye istiyorum. Kaçağa ben de karşıyım tabii ki.

• İşlemci: Intel Core Duo 2 CPU 6300 1.86 GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GT GeForce 430
  • RAM: 4 GB DDR2
  • Anakart: P5GC/MX-1333
Windows 7 ya da 8.1 Embedded Industry Pro kullanabilirsin. Bu sisteme Windows 10 yüklemek bence hiç doğru değil.

Şu anda zaten Windows 10 Pro kullanmaktayım performans çok düşük.

Windows 8.1 Home indir.

Bu makaleyi ben yaptım, bende şu an Windows 8.1'deyim. Bilgisayarım tamirdeydi bende evdeki 20 senelik bilgisayara kurdum. Gayet iyi performans alıyorum.
RAM kullanımını boşta 200-300 MB'ye kadar indirdim (1 GB RAM'im var.) Ek olarak Windows Defender ile Update'de kapatılabilir.

Şu anda zaten Windows 10 Pro kullanmaktayım performans çok düşük.

Eski sürüm bir Windows kurun gine performans çok düşük ise:

Yeni konular

Geri
Yukarı