Oyun için en uygun macOS sürümü

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Şu an ZorinOS kullanıyorum ve bundan önce ElementaryOS kullanmıştım. ElementaryOS'un teması MacOS'a çok yakın olduğu ve daha fazla uygulama desteği olduğu için macOS yüklemeyi düşünüyorum. Fakat merak ettiğim bir şey var. Yeni sürümler NVIDIA kartlarda sıkıntı yaratıyor duyduğum kadarıyla, GTX 1050'yi hangi sürümlerde sorunsuz kullanabilirim? Ayrıca sürümün dosyasını atarsanız sevinirim.
Sistem:
  • Intel Core i5 7300HQ
  • SK Hynix 8 GB DDR4 RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 Mobile 4 GB
  • 1 TB 5400 RPM Seagate HDD

Oyun için Windows 10 kullanmanızı öneriyorum. Benim için de macOS her zaman çekici gelmiştir ancak pratikte bir Hackintosh sistem, yeterli deneyime ulaşana kadar oldukça yorucu olacaktır.

Windows 10'a, macOS özelliklerini getirerek çözüme ulaşabilirsiniz. Aşağıda gerekli programları ekledim.

Mactype: macOS'un yazılarının çekici gelme sebebi olan font rendering işlemini Windows'a taşır.
FalconX: Görev çubuğundaki nesneleri ortalar.
QuickLook: macOS'da bulunan space kısayolu.
Ueli: Spotlight alternatifi.
Desktop Dynamic Wallpapers: Dinamik arkaplan özelliğini getirir.

Tabii ki karar sizin, nasıl isterseniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için Windows 10 kullanmanızı öneriyorum. Benim için de macOS her zaman çekici gelmiştir ancak pratikte bir Hackintosh sistem, yeterli deneyime ulaşana kadar oldukça yorucu olacaktır.

Windows 10'a, macOS özelliklerini getirerek çözüme ulaşabilirsiniz. Aşağıda gerekli programları ekledim.

Mactype: macOS'un yazılarının çekici gelme sebebi olan font rendering işlemini Windows'a taşır.
FalconX: Görev çubuğundaki nesneleri ortalar.
QuickLook: macOS'da bulunan space kısayolu.
Ueli: Spotlight alternatifi.
Desktop Dynamic Wallpapers: Dinamik arkaplan özelliğini getirir.

Tabii ki karar sizin, nasıl isterseniz.
Windows 10'dan bıktığım için LInux'a geçtim. LInux'tan da macOS'a geçeceğim. Daha önce Mojave yüklemiştim fakat klavyeyi bir türlü çalıştıramadığım için geri dönmüştüm. Ayrıca sanal makine, Photoshop gibi işlerim oluyor.

En son Nvidia Web Driver sürümü High Sierra için çıktı diye biliyorum. Onu deneyebilirsiniz.
Kullanıcı laptop sahibi. Laptoplarda Optimus teknolojisi sebebiyle Nvidia kartlar macOS'da kullanılamıyor.

MacOS oyun performansı perişan. Özellikle iGPU kullanacaksanız daha da kötü olacaktır.

@blackandyellow MacOS High Sierra linkleri gitmiş. Yeniler misiniz?
macOS High Sierra 10.13.6 AMD & Intel Güncel Kurulum İmajı - Technopat Sosyal
Kullanıcı laptop sahibi. Laptoplarda Optimus teknolojisi sebebiyle Nvidia kartlar macOS'da kullanılamıyor.

MacOS oyun performansı perişan. Özellikle iGPU kullanacaksanız daha da kötü olacaktır.
Bunu bilmiyordum. O zaman dual boot yapmam gerekecek. Peki grafik tasarım, programlama gibi işlerde Windows'tan fazla üzer mi?

Son düzenleme:
Kullanıcı laptop sahibi.
1050'nin mobil versiyon olduğu detayı gözümden kaçmış kusura bakmayın. O zaman oyun için kötü bir performans olur, dual boot tavsiye edebilirim. Bu şekilde kullanmanız en iyisi olacaktır. Ben şahsen gündelik işlerimi macOS'ta yaparken sadece oyun için Windows kullanır hale geldim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı