Oyun İçin Gecikme Süresi Sıkıntı Yaratır Mı?

MehmetCann

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX1050 Ti 4G ve Ryzen 5 1400, sistem alacağım fakat monitör konusu beni çok ama çok yordu. Fazla kaynak bulamıyorum.
ASUS 23" VX239H Full HD HDMI IPS Monitör almak istiyorum IPS ve çok canlı renkler sunuyor, 5ms gecikme süresi beni düşündürdü.
Öte yandan AOC 21.5" G2260VWQ6 75Hz 1 ms Full HD HDMI FreeSync GAMING MONITOR monitörünü görmüştüm. FreeSync kullanamayacağımı biliyorum fakat görüntü güzel, fiyatı uygun ve 1ms gecikme süresi var. Sizce hangisi alınmalı, kısaca sorayım 1ms ve 5ms arasındaki fark benim oyun deneyimimi baltalar mı? 1ms ve 5ms fark edilir mi? Teşekkürler.

Bu oynadığınız oyun türüne bağlı. Eğer CS: GO tarzı oyunları profesyonelce oynuyorsanız 1 ms olanı alın ama eğer RPG tür oyunlar veya strateji oyunları (Age of Empires vb.) oynuyorsanız IPS monitörü alın. 1ms ile 5ms arasındaki farkı göz farketmez zaten. Oyun deneyiminizi kesinlikle baltalamaz. Ben olsam IPS monitörü alırdım çünkü sadece oyun oynamayacağım . Hem video izleyeceğim, hem ödev yapacağım falan filan. Canlı renklerle mutlu olurum daha iyi. Ben olsam IPS monitörü alırdım dediğim gibi ama karar sizin.

Bu oynadığınız oyun türüne bağlı. Eğer CS: GO tarzı oyunları profesyonelce oynuyorsanız 1 ms olanı alın ama eğer RPG tür oyunlar veya strateji oyunları (Age of Empires vb.) oynuyorsanız IPS monitörü alın. 1ms ile 5ms arasındaki farkı göz farketmez zaten. Oyun deneyiminizi kesinlikle baltalamaz. Ben olsam IPS monitörü alırdım çünkü sadece oyun oynamayacağım . Hem video izleyeceğim, hem ödev yapacağım falan filan. Canlı renklerle mutlu olurum daha iyi. Ben olsam IPS monitörü alırdım dediğim gibi ama karar sizin.
Teşekkürler, zaten sadece oyun oynamayacağım. Ödev, film vb. anne,baba haber falan okurlar 30 dk falan o kadar.

Be
Baltalamaz. Fark etmen çok zor. Ms saniyenin binde biri. Buna karşılık IPS panelin farkı hemen görülüyor IPS olanı al.
Bende öyle düşünüyorum hem ince hem görünümü güzel. Çok renkli bir görüntü sunuyor. Vatan'daki çalışanlar da gecikme süresini fark etmen çok zor demişlerdi. Teşekkürler.

Baltalamaz. Fark etmen çok zor. Ms saniyenin binde biri. Buna karşılık IPS panelin farkı hemen görülüyor IPS olanı al.
Belki yeri değil ama 1050Ti 4GB modeli mi 1060 (armor) 3gb mı? Hangisini almalıyım. 1060 için armor modelini alacağım(MSI).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı