Oyun için HDD alınır mı?

Abdo40

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu alana pek hakim değilim. Şimdi bildiğim Windows'un kurulacağı alan SSD olursa PC hızlı olur ve onerilen de budur, dogru muyum? Oyunlar için ise hard disk olsa da yeterli olurmuş sanırım. Sadece oyunlar bir tık gec acılirmis baska bir sıkıntı çıkarmazmış. Eger durum benim bildigim gibiyse en az kac GB hard disk önerirsiniz ve ne marka onerirsiniz?

Oyunlar bayağı geç açılır. Günümüzde SSD'ler bile yavaş kalıyor çünkü M.2 SSD'ler çok hızlı. Günümüzde oyunlar için en aşağı 1 TB HDD almak en doğru olur, boyutlar bayağı büyük sonuçta.

Dediklerin doğru senin için oyunun daha yavaş açılması sorun yaratmayacaksa 1TB HDD yeter marka olarak benim bir fikrim yok.

GB olarak konuşursak ben şu an 500 GB SSD + 1 TB HDD + 500GB HDD + 320 GB HDD kullanıyorum hepsi dolu. Yani bu senin oyun arşivine bağlı aynı anda ne kadar oyun kurulu olsun istiyorsun buna bağlı bir durum. Onun dışında bilgilerin tamamı doğru. Sadece oyun ekranları biraz geç yüklenir.

Arkadaşlar ben bu alana pek hakim değilim. Şimdi bildiğim Windows'un kurulacağı alan SSD olursa PC hızlı olur ve onerilen de budur, dogru muyum? Oyunlar için ise hard disk olsa da yeterli olurmuş sanırım. Sadece oyunlar bir tık gec acılirmis baska bir sıkıntı çıkarmazmış. Eger durum benim bildigim gibiyse en az kac GB hard disk önerirsiniz ve ne marka onerirsiniz?

Evet alınır. Alınması takdirinde 1 TB veya daha üstü tercihiniz olmalı çünkü 1 TB'ın altındaki moddelerin üretimi kesildi (500 GB vs.). Online oyunlarda lobiye geç bağlanma gibi ufak sıkıntılar oluşur fakat aman aman bir sıkıntı oluşmaz. SSD'ye göre daha sağlıksızdır daha çabuk bozulma, bad sector gibi olaylar gözlemleniyor. Fakat 1 TB SSD'ye 1000 lira vermektense 300 lira verip 1 TB hard disk almak daha mantıklı.

Bildikleriniz doğrudur. Açılışta 30 saniye veya bir dakikanın hesabını yapmayacaksanız HDD alın filhakika. Seagate, Western Digital güzel markalardır oyun için.

Yazıları okumadım direkt bodoslama soruyu cevaplıyorum. HDD ile oyun oynamak sabır işidir, ben beklerim sıkıntı olmaz gecikme de olsa oynarım. FPS oyunlarinda fanatik değilim gibi gibi düşünüyorsan oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı