Oyun için IPS vs VA

Hocam 1500 e önereceğiniz monitör var mıdır?
İps panelin va panele göre renk paleti daha iyi fakat oyun için düşük tepki süreleri sebebiyle va paneli öneririm. Ayrıca renk canlılığı konusunda ips kadar iyi olmasa da va sizi tatmin edecektir. Va panel alacaksanız da arkadaşların dediği gibi gamepower size sıkıntı çıkartabilir. Başka markalara yönelmeniz faydanıza olacaktır.

Bu monitör eğer bütçeniz yeterse çok kaliteli bir panele sahip. Tavsiye ederim
Hocam bu monitörü almayı düşünüyorum da rekabetçi oyunlar için pek önermediler sizin düşünceleriniz nelerdir ? 1500 bütçem var

Daha çok fortnite cs zula pubg
Bence TN fakat bütçem çok diyorsanız iyi bir IPS neden olmasın.
Daha çok fortnite cs zula rekabetçi oyunları oynuyorum hangisi daha iyi olur bir de hangi monitör daha iyi gosterdiklerimden hem renk iyi olsun istiyom hemde oyun perfonmansi iyi
rekabetçi oyunları oynuyorum hangisi daha iyi olur bir de hangi monitör daha iyi gosterdiklerimden hem renk iyi olsun istiyom hemde oyun perfonmansi iyi
Peki benim gosterdigim Asus IPS monitör var o iyi olur mu çünkü ben fortnite cs çok oynuyorum tn kimse tavsiye etmiyor bende kaç gündür kafa karisikligindan öldüm bir türlü monitör alamadım kimsede kesin karar veremiyor benim için renk ve oyun önemli sadece renk sadece oyun değil ikisi beraber

Son düzenleme:
24G2U monitör var IPS panel daha 4 5 günlük SATA'yım sana. Hiç bir problemi yok. Laptoptan masaüstüne geçtim. Gözlerim cayır cayır yanıyor bu monitörde alışık değilim o yüzden başka bir monitör almayı düşünüyorum. 1000 liraya al senin olsun 1500 liraya aldım.

[email protected] mail atar mısın? Ölü piksel yoksa monitörü almak istiyorum.

Daha çok fortnite cs zula pubg

Daha çok fortnite cs zula rekabetçi oyunları oynuyorum hangisi daha iyi olur bir de hangi monitör daha iyi gosterdiklerimden hem renk iyi olsun istiyom hemde oyun perfonmansi iyi
rekabetçi oyunları oynuyorum hangisi daha iyi olur bir de hangi monitör daha iyi gosterdiklerimden hem renk iyi olsun istiyom hemde oyun perfonmansi iyi
Peki benim gosterdigim Asus IPS monitör var o iyi olur mu çünkü ben fortnite cs çok oynuyorum tn kimse tavsiye etmiyor bende kaç gündür kafa karisikligindan öldüm bir türlü monitör alamadım kimsede kesin karar veremiyor benim için renk ve oyun önemli sadece renk sadece oyun değil ikisi beraber
Senin tarif ettiğin şey tam olarak Va panelin özelliği. Hem renk hemde performans olarak gayet tatmin edici bir panel. Renk canlılığı istiyorsan eğer sadece performans için tn ye yönelmek gibi bir hata yapma. Bende yaklaşık 3 ay önce IPS Va ikileminde kalmıştım ve Va aldım. Oyunlardaki renk doygunluğu ve düşük tepki süreleri gayet akıcı ve zevkli bi oyun deneyimi sunuyor.
GameBooster GB-2461CF 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Monitör 1.340,26 TL yerine 1.301,25 TL
Bu monitör önerebileceğim monitörler arasında en fiyat/performans monitörlerden biri. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Tn ips va hepsini kullandım. Tn kullandım oyunda gerçekten hızlı, hiç ghosting olmuyor çok keskin ama renkler çok soluk, siyahlar gri gibi duruyor gece siyahlar bildiğin beyaz odayı aydınlatıyor. 2 kişi aynı monitörde oynayamıyor, çünkü biraz yandan veya üsten bakınca kırmızılar vs yeşile dönüyor berbat görünüyor. (Günlük kullanıcı TN almamalı, profesyonel oyuncular TN kullanmalı.) Ips kullandım, ghosting oluyor, siyahlar koyu gri gibi, gece siyahlara bakmak göz yoruyor. Ancak en iyi doygunluk ve renk kalitesi (siyah hariç) bu panelde. (Tasarımcılar ve güzel bir ekran isteyen oyuncular IPS almalı ghosting zaten çok çok fazla değil idare eder). En son va kullandım, ghosting olmuyor, ya da çok az oluyor (telefondan ağır çekim ile bakınca ancak anlayabiliyorum), renk kalitesi neredeyse ips ile aynı, sağdan soldan bakınca renkler ufak sapma yapıyor yine panel güzel gözüküyor. Siyahlar gündüz kömür karası ve sanki pikselleri kapatmış gibi kara siyahlar zevk veriyor. Gece ise zifiri karanlıkta dahi bir amoled olmasada tatmin ediyor (günlük oyuncu işte VA almalı diyorum 😃).

IPS her zaman iyidir. Renkleri doğru verir ve daha canlıdır. Evet oyunda hız önemli fakat bazı oyunlar görsel güzelliğe sahip özellikle hikaye bazlı oyunlar. Kararı doğru veri öyle alın sonra pişman olmayın. Ben IPS'ten VA panele geçtim çok bir fark yok ama IPS daha iyiydi diyebilirim.

IPS şimdi şimdi rekabetçi moda girdi gerçek 1msler ile. VA genelde Curved monitörlerde kullanılıyor, 2K 4K 27" ya da 31" olarak tercih edilip hikaye bazlı oyunlarda kullanılabilir. TN panel hızlı panel renk canlılığı yok.
VA ve TN benim gözlerimi çok yordu IPS panel yormadı ama IPS yavaş geldi bana ve VA'da karar kıldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı