Oyun için IPS vs VA

Senin tarif ettiğin şey tam olarak Va panelin özelliği. Hem renk hemde performans olarak gayet tatmin edici bir panel. Renk canlılığı istiyorsan eğer sadece performans için tn ye yönelmek gibi bir hata yapma. Bende yaklaşık 3 ay önce IPS Va ikileminde kalmıştım ve Va aldım. Oyunlardaki renk doygunluğu ve düşük tepki süreleri gayet akıcı ve zevkli bi oyun deneyimi sunuyor.
GameBooster GB-2461CF 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Monitör 1.340,26 TL yerine 1.301,25 TL
Bu monitör önerebileceğim monitörler arasında en fiyat/performans monitörlerden biri. Tavsiye ederim.
Bu tür markaları önermiyoruz, önermenin de yasak olması lazım.

IPS şimdi şimdi rekabetçi moda girdi gerçek 1msler ile. VA genelde Curved monitörlerde kullanılıyor, 2K 4K 27" ya da 31" olarak tercih edilip hikaye bazlı oyunlarda kullanılabilir. TN panel hızlı panel renk canlılığı yok.
VA ve TN benim gözlerimi çok yordu IPS panel yormadı ama IPS yavaş geldi bana ve VA'da karar kıldım.
Peki IPS ile va oyun içinde aman aman dedirtecek farkı varmı

Gamebooster yeni ve yerli bir marka olduğu için insanlar haklı olarak tedirgin oluyorlar. Diğer ürünlerini bilmiyorum ama monitörlerde genelde samsung panel kullanıyorlar ve fiyatlarını gerçekten hakeden monitörler. Bizzat arkadaşım kullandığı için tavsiye ettim ve fiyatına göre malzeme kalitesi ve curved va panele sahip olması monitörü çok cazip kılıyor.
Bu tür markaları önermiyoruz, önermenin de yasak olması lazım.

Gamebooster yeni ve yerli bir marka olduğu için insanlar haklı olarak tedirgin oluyorlar. Diğer ürünlerini bilmiyorum ama monitörlerde genelde samsung panel kullanıyorlar ve fiyatlarını gerçekten hakeden monitörler. Bizzat arkadaşım kullandığı için tavsiye ettim ve fiyatına göre malzeme kalitesi ve curved va panele sahip olması monitörü çok cazip kılıyor.
Kendiniz kullanıp detaylı bir şekilde incelemeden yorum yapmayın.

Herkesin zevki farklıdır, kimisi oyununun çok canlı ve gerçekçi gözükmesini ister kimisi oyununun tam anlamıyla akmasını ister. Benim için en ufak bir gecikme bile aşırı keyif kaçırıcı oluyor, benim hedefim akıcılık, zaten çoğu oyunda 1024*768 çözünürlükte oynanışa faydası olmayan tüm ayarlar düşükte oynuyorum o yüzden IPS aldığım 144Hz 1Ms monitöre güvenemeyip iptal ettim ve TN panel bir monitör sipariş ettim, 165Hz 0.5Ms. Tamamen ne beklediğinize bağlı.

Herkesin zevki farklıdır, kimisi oyununun çok canlı ve gerçekçi gözükmesini ister kimisi oyununun tam anlamıyla akmasını ister. Benim için en ufak bir gecikme bile aşırı keyif kaçırıcı oluyor, benim hedefim akıcılık, zaten çoğu oyunda 1024*768 çözünürlükte oynanışa faydası olmayan tüm ayarlar düşükte oynuyorum o yüzden IPS aldığım 144Hz 1ms monitöre güvenemeyip iptal ettim ve TN panel bir monitör sipariş ettim, 165Hz 0.5ms. Tamamen ne beklediğinize bağlı.

Siz monitör konusunda bilgilisiniz galiba AOC 24G2U monitör gözlerimi yakıyor monitöre lafım yok güzel benim gözler hassas. Yanına ASUS VG24vq modelini aldım. Bu monitör epey hızlı diyorlar TN kadar olmasa da TN gibi his veriyormuş bu konuda ne dersiniz?

Siz monitör konusunda bilgilisiniz galiba AOC 24G2U monitör gözlerimi yakıyor monitöre lafım yok güzel benim gözler hassas. Yanına ASUS VG24vq modelini aldım. Bu monitör epey hızlı diyorlar TN kadar olmasa da TN gibi his veriyormuş bu konuda ne dersiniz?
TN panelimde hiç göz yanması yaşamadım ki hassasımdır bayağı, muhtemelen üzmeyecektir sizi bu monitör, izlenimlerinizi paylaşırsınız inceleyince :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı