Oyun için işlemci önemli midir?

Hondvertz

Femtopat
Selamlar öncelikle bir konuda size danışmak istiyordum geçenlerde gittiğim bilgisayarcı oyun için Ryzen 3 alma pişman olursun alınmaz demişti ama çoğu YouTube videosunda oyun için kullanılabileceği söyleniyor hazır bir sistem almayı düşünüyorum içinde Ryzen 3 1200 AF 12nm var bu oyun için yeterli olur mu yoksa R5 1600 mü almalıyım?

Selamlar öncelikle bir konuda size danışmak istiyordum geçenlerde gittiğim bilgisayarcı oyun için Ryzen 3 alma pişman olursun alınmaz demişti ama çoğu YouTube videosunda oyun için kullanılabileceği söyleniyor hazır bir sistem almayı düşünüyorum içinde Ryzen 3 1200 AF 12nm var bu oyun için yeterli olur mu yoksa R5 1600 mü almalıyım?

Tam emin olmamakla beraber şu anlık Ryzen 3 1200 yeterli olur herhalde ama bence bütçen varsa R5 1600 alman senin için hem şu an hem ileri vadede daha iyi olur.

Kime göre neye göre? Adam belki RTX 2060 kullanıyor.
Keşke 2060 olsa kullandığım şey Max RX 570 olacak
Ryzen 3 1200 AF günümüz oyunları için yetersiz kalacaktır. R5 1600 almanız daha iyi olur.
Çok aşırı bir oyun oynamayı düşünmüyorum LoL valorant vs
Sistemin kalanına bağlı bu durum, 1200AF yi hangi ekran kartı ile kullanacaksınız?
Rx570
R

İşlemci gücü istemeyen oyunlar için şimdilik yeterli diğer türlü yükseltme şartıyla alınabilir. İlk alımda ekran kartı yerine işlemciden fedakarlık edip sonra yükseltme yapılabilir.

Geri
Yukarı