Oyun İçin Nickname Nasıl Bulunur?

İzlediğin filmlerden aklına havalı gelen kelimeleri isiminle birleştirebilirsin fakat pişman olmaman gerek.
Pişman olmaman gerek derken ? :) Beğenmezsem değiştiririm ama ben tam bir takma ad istiyorum.
Sen bulmaya calisma onlar seni bulsun. Mesela benim ismim bir anda aklima geldi ve artik hep onu kullaniyorum uzun suredir.
Aynen bakalım inşaallah olur ya uzun sürüyor işte :)

Nicklerin hiçbir önemi yoktur. Anlamı olmak zorunda değil.
Aynen öyle. Zaten anlam aramıyorum hoş olsun bu diyeyim yeter.
Nickname aklınıza gelecek her konuyla bağlantılı olabilir. Bir futbolcu, film-dizi ismi veya oyuncusu, tarih-mitolojideki bir isim vb. hatta hiç bir anlamı olmasa da kullanılabilir. Önemli olan hoşunuza giden ve ömür boyu kullanacağınız bir nickname belirlemek. Ben Gaucho nickini ilk okuldan beridir kullanıyorum mesela.
Gaucho. İşte ne güzel bende böyle bir şeyler arıyorum bakalım. Aynen ömür boyu kullanmak istiyorum bu diyeceğim bir nick name.
Yaratıcılığına kalmış bir şey. Ben ismimi rastgele harfler yazarak buldum mesela (Xaires) :D He' anlamlı olsun dersen aşağıdakilerden birini yapabilirsin. Beğendiğini seçersin.
1- İsminin baş harflerini, hecelerini kullan. İngilizcelerini de yapabilirsin. İnsanlar sorduğunda anlamını söylersin ve şaşırırlar :D Bir arkadaşımın isminin ve soyisminin baş harfleri "E-S-C" mesela. Oyundaki nickleri de sürekli "iessi". Baş harflerin İngilizce okunuşları.
2- Bir nesnenin, içeceğin, yemeğin adını falan koyabilirsin. İngilizce de olabilir.
3- Lakap üretebilirsin kendine. Ortaokulda öğretmenim Oturan Boğa diyordu mesela bana burcumdan dolayı. Onun gibi şeyler de güzel olabilir. (GodlessTurtle, OxiChampion)
4- İngilizce okunuş oyunları yapabilirsin RmydLLo (Ar - Ma' - Di - L - O > Armadillo).
Özellikle Yunan ve Türk mitolojisindeki isimler hoşuma gidiyor. Utkuuchi (Utkuuçi - Türk mitolojisine göre kurbanı Ülgen'e ileten ruhmuş) gibi.
2. Ve 3. Çok güzel. Hocam harikasın bir egzotik meyveyi çok seviyorum İngilizce adı da çok çok hoş tam istediğim gibi o olabilir.

Merhaba arkadaşlar, oyunlarda şu ana kadar kendi adımı ve soy adımı kullanıyordum. Ama artık takma ad kullanmaya karar verdim. Ama sorun şu ki bulamıyorum :D

Ya ünlü yayıncıları biliyorsunuz, ne kadar güzel takma adları var çok hoşuma gidiyor ben kendim buluyorum çok saçma geliyor bana, sevmiyorum.

Yani onlar nasıl bulmuş böyle güzel takma adları :)
Ben yapınca çok saçma çok komik oluyor sanki. Birde bulmam uzun sürüyor.

wtcN olsun, Mithrain, codeMarCo 10000days çok aşırı güzeller.
Bunlar gibi nasıl bulabilirim ki? :)

Örnek olarak benim oyunlarda kullandığım "Tseenka" ismi adım ve soyadımın alman alfabesindeki her harfin okunuşuna göre yaptım, gayetde güzel bence.

Arkadaşlar ben bir takma ad arıyorum bayagı uzun bir suredir icinde X olmasını istiyorum eger onerileriniz varsa yazabilir misiniz? Anlama gerek yok oxox gibi bir seyerr.

Yeni konular

Geri
Yukarı