Oyun için SAMSUNG UE 65RU7105 65'' alınır mı?

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün Aleyküm.

Arkadaşlar bu modeli almak istiyorum. Kullanacağım yer oyun konsolu ve Netflix şekilinde olacak.
Aklımda birkaç soru var.

* PlayStation 5 konsolunda 4K 60FPS oynun deneyiminde tatmin edici bir görsellik aydınlık ve renk sunar mı?
* Yeni oyun konsolları 4K 120 FPS gibi bir değer verirse TV ne olacak yeni bir TV almak zorundamı kalacağım?

TV önermek isterseniz;
* Sadece Vatanbilgisayar üzerinden alışveriş yapabiliyorum ve bütçem en fazla 7000 TL.
* En az 65 inch ve Samsung model olmasını istiyorum. (LG ve Sony olabilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Philips konusunda yanılmazsın emin ol gerçekten 60 fps videolar izlediğinde onu hissediyorsun.Philips'te birde arka plan ışıkları var videoyu izliyor ve anlık renklere göre değişim yapıyor, bu da gece karanlıkta bir dizi veya film izlerken oradaymışsınız gibi bir his veriyor oyunda denemedim ama oyunda da başarılı olacağını düşünüyorum.

"Buradaki" bağlantıda, hangi monitör ve TV'lerin ne kadar gecikme değerine sahip oldukları yazıyor.

Büyük TV'ler, bilgisayar monitörlerine göre gecikme konusunda daha sabıkalılar. Oyun oynayacağınız için gecikme konusu sizin için önemli olmalı. Çünkü görüntünün geç geldiği bir ekranda 120 FPS ile oyun oynasanız bile tuş tepkileriniz olumsuz etkilenecektir. Onun yerine düşük tepki süresi olan bir 60Hz TV daha iyi bir seçenek olabilir.

Bu arada Vatan'ın sitesinde verilan LG TV için 1600 Hz diye yazılmış, o aslında PMI değeri. Asıl Hz değeri 60. PMI, "Resim hesaplama indeksi" olarak çevirebileceğimiz bir değer. TV'ler, bilgisayar monitörleri gibi görüntü sinyalini direk alıp ekrana getirmiyorlar. Onun yerine önce türlü analizler yapıp, görüntüyü geliştiriyorlar. Keskinlik ayarı, karşıtlık ayarı, bulanıklık ayarı, önceki görüntüden çok farklı ise araya bir siyah görüntü yerleştirme vs gibi onlarca görüntü yapılandırma araçları var. LG'nin de kendi teknolojilerini puanlandırmak için kullandığı bir değer bu. 100PMI ile 2400PMI arasında değişiyor bu kalite indeksi. TV'nin boyutları ve çözünürlüğü büyüdükçe bu değerin de büyük seçilmesinde fayda var, tabi fiyat da büyüyor :)

"Ürünün sayfası"

Selamün Aleyküm arkadaşlar

Bu modele karar verdim.

sizde 4K 60 FPS sorun yaparmı ?
SAMSUNG UE 65RU7105 65'' 163 CM 4K UHD SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI

Selamün Aleyküm arkadaşlar

Bu modele karar verdim.

sizde 4K 60 FPS sorun yaparmı ?
SAMSUNG UE 65RU7105 65'' 163 CM 4K UHD SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI
Gerçek hz değeri 50 ve 60 olarak gösteriyor. Sorun olmaz, ayrıca 120 hz bir cihaz bağladığınızda 60 hz olarak yansır yine ekrana.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı