Oyun için sistem önerisi

En fazla 1 ay kullan ve test için kullan. Çünkü bu PSU'lar girişin giriş seviyesi. Ayrıca yeni sistemin için o PSU'yu da kullanabilirsin. İleride mATX kasa alarak da bu bilgisayarı kompakt hale de getirebilirsin mesela bir tane kasa var 450TL'ye Akakçe'de, eski kasanı satıver ve PSU'yu bunları alıver bence. Ama tek sorun şey olacaktır, 3 fanlı veya normalden uzun bir ekran kartı sığdırırsan sığmayabilir. Yoksa sorun yok.

Dostum 1 kere alacağım bayağı kullanacağım parça değiştirmeden bir sorun çıkarmaz umarım PSU ve diğer parçalar diğerlerinin çıkarıcagini sanmıyorum PSU biraz sıkıntılı.

Dostum 1 kere alacağım bayağı kullanacağım parça değiştirmeden bir sorun çıkarmaz umarım PSU ve diğer parçalar diğerlerinin çıkarıcagini sanmıyorum PSU biraz sıkıntılı.
Ayrıca DDR4 de destekli yani isterseniz çok ucuza bellek hafızasını yükseltebilirsiniz.

1. Bunu beğenmemiştim.
2. Bunun soketi 4'ten daha eski ve pek önerilmeyen işlemciye sahip.
3. Soketin güncelliği 4'ten daha kötü.
4. En çok önerdiğim olan bilgisayar budur ve en günceli de budur.
5. Turbox'u andırmış olabilir ama sırf kasası için önermem.

Ayrıca sistemi aldıktan sonra yeni PSU al dostum, Frisby PSU pek iyi değil.

4. sistemi kesinlikle öneririm ileride biraz daha güncel işlemci ve 6500XT takarsınız olur biter.

Evet dediğin gibi bir de bir şey soracağım i5 3470mi daha güçlü i3 6098pmi.
Neredeyse hemen hemen aynılar ama i3'ün özelliği ötekilerden yeni bir işlemci olması. İleride bios güncellemesi yapıp i5 7500 hatta i7 7700K falan da takabilirsiniz ve RX 6600, 6650 hatta 6700 XT de ekleyebilirsiniz. Böylece XBOX One S'e rakibiniz olur. Ayrıca i7 7700K (OC)= i3 10300F

Neredeyse hemen hemen aynılar ama i3'ün özelliği ötekilerden yeni bir işlemci olması. İleride BIOS güncellemesi yapıp i5 7500 hatta i7 7700K falan da takabilirsiniz ve RX 6600, 6650 hatta 6700 XT de ekleyebilirsiniz. Böylece Xbox One S'e rakibiniz olur. Ayrıca i7 7700K (OC)= i3 10300F.

Tamamdır dostum sağ olasin bir de bazı insanlar bu tür sistemlere şunu açmaz bunu açmaz diyor ucuz diye testlere baktığımda çoğu oyunu açıyor bir sorun çıkmaz değil mi?

Tamamdır dostum sağ olasin bir de bazı insanlar bu tür sistemlere şunu açmaz bunu açmaz diyor ucuz diye testlere baktığımda çoğu oyunu açıyor bir sorun çıkmaz değil mi?
Tabi ki sorun çıkmaz. Ayrıca i7 7700K çok kötü de değil, çok iyi de değil. Orta söz konusu. HT'yi aktif ederseniz çekirdekler 4 çekirdek değil 8 sanal çekirdekte çalışacak.

Tamamdır dostum sağ olasin şu an onu alacağım teşekkürler.
Ayrıca i7 7700K'ler çok pahalanmış, onun yerine 6700K veya 7700 alın derim. 6700K işlemcisi, 7700K'dan sadece mhz hızı düşük olduğunu belirteyim.

Ayrıca 6700K neredeyse i5 10400F oyun perfromansını alıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı