Oyun için Sistem Tavsiyesi

marrymearchie

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Bütçem 5.000 - 6.000 tl arası monitör vs. dahil değil . Bol bol oyun oynayacağım bir sistem arıyorum ektan kartı Asus Direct CU II GTX 780 olursa sevinirim fakat önerilerinize açığım.

- - - Güncellendi - - -

Bir arkadaşım da bu kart http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9101 Asus'unkinden çok daha iyi diyor , sizin tavsiyeniz nedir ?

- - - Güncellendi - - -

Gerçekten var mı bu kartı gören veya deneyen ? Çok merak ettim şimdi .

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9101

Ben kafamdan şöyle bir sistem çıkardım. Diğer arkadaşlarda tavsiyelerde bulunacaklardır.

Toplam (KDV Dahil):​
4.921,18 TL
*3.690,88 TL

Ekran Kartı: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX780 GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Toplamda 5780 TL civarı yapıyor.

Ayrıca Gigabyte iyidir. Eğer ki Asus özel soğutmalı modeli gelince alacağım diyorsan bakma. Ama şahsen Gigabyte alınca da sana sorun yaşatacağını düşünmüyorum.

Diğer arkadaşlarda tavsiyelerde bulunacaklardır.

Sistem güzel lakin su soğutma beni uğraştırır mı ? Onu merak ediyorum

- - - Güncellendi - - -

İşlemci hakkında bayağı köyü yorum yapılmış . Sizce nasıl ?

Sistem güzel lakin su soğutma beni uğraştırır mı ? Onu merak ediyorum

- - - Güncellendi - - -

İşlemci hakkında bayağı köyü yorum yapılmış . Sizce nasıl ?

Sıvı soğutmanın fazla uğraştıracak bir tarafı yok. Olmadı Recep abinin sistem toplama videosunda H100i montajı yaptı.

İşlemci ise asla kötü değil. O şekilde yorum yapanların açıklaması ıvy bridge ile arasında yüksek performans farkı yok demeleri. Bu yüzden işlemci değişince anakartta değişeceği için pek mantıklı bulmamışlar lakin siz yeni sistem topluyorsunuz. Almışken haswell en iyisi olacaktır. Hele ki serinin en üst işlemcilerinden biri olması çok iyi. Sizi uzun yıllar götürecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel tavsiye beğendim.

Su soğutma sistemlerinde suyu değiştirmek gibi bir şey söz konusu olmadığı için uğraşmazsınız, sadece montaj esnasında biraz zorluyor ancak eskisi kadar değil.

Ben kafamdan şöyle bir sistem çıkardım. Diğer arkadaşlarda tavsiyelerde bulunacaklardır.

Toplam (KDV Dahil):​
4.921,18 TL
*3.690,88 TL

Ekran Kartı: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX780 GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Toplamda 5780 TL civarı yapıyor.

Ayrıca Gigabyte iyidir. Eğer ki Asus özel soğutmalı modeli gelince alacağım diyorsan bakma. Ama şahsen Gigabyte alınca da sana sorun yaşatacağını düşünmüyorum.

Diğer arkadaşlarda tavsiyelerde bulunacaklardır.

Aykut'un Hasweller için yaptığı yorumlara katılıyorum. Almışken Haswell alman iyi. Hem yeni çıkacak H-E serisi de aynı platformda olacak çok mantıklı yatırım yani.

Ancak açık çarpan işlemci var sistemde. Arkadaş OC yapacak mı ya da biraz bile hevesi var mı o işlere. Eğer yapmayacaksa 4770k yerine 4770 düz modeli almalı bence. Çok ufak bir perf. farkı var sonuçta ama arada 100TL fark var.

Su soğutma konusunda da çok bir sıkıntı yaşamayacksındır ancak su soğutmanın bana göre en büyük avantajı daha sessiz sistem avantajıdır. Bu sessizlik işi benim için önemli değil diyorsan ona da 320 TL para harcaman anlamsız.

Bu söylediklerimi göz önünde tutarak Ayukut'un sisteme balıklama atlayabilirsin.

Anlaşılan Aykut Bey iki dakikada bayağı kaliteli bir sistem çıkarmış . (Balıklama atlayabilirim :D) lakin ben kasanın tasarımını çok beğenmedim o yüzden şu VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER kasayı onun yerine alsam bir şey olmaz sanırım . Bu arada O.C'den hiç anlamam onu da söyleyeyim dedim . Ama daha önce çok basit falan diyorlardı belki ileride iştahım kabarır o yüzden 100 TL'yi riske atmaya gerek yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı