Oyun için Windows 10 Home mu Pro mu?

Windows 10 Pro içindeki ek özellikler sistemi yoran özellikler gibi gelebilir ancak çoğu özellik içine gömülü gelse dahi çalışır durumda değil örneğin IIS (Internet Information Service) kaldıki denetim masası üzerinden istemediğiniz servisleri kaldırabiliyorsunuz. Ayrıca pro sürümünde daha detaylı ayarlara sahipsiniz. Bilmeyen kullanıcı bilmediği şeylerden korktuğu için home seçer o kullanıcıda home kullanıcısıdır. Biraz kurcalamayı araştırmayı ve düzenlemeyi seviyor ise Pro vs Home gibi saçma bir soru sormaz kişi.

Windows 10 Home sürümü yeterlidir. Pro şifreleme ve iş için gerekli hizmetler gereksizdir.
Bu hizmetler lazım olacağı zaman zaten yükseltme yapabilirsiniz.
Düşük fiyata OEM anahtar alarak kullanmanızı öneririm.

Hocam konu üzerinden geçmiş ama (kod olarak) ucuz key önerisi yapar mısınız?

PTT AVM en ucuz fiyatları var. Fiyata göre sıralayıp bakabilirsiniz. Ama bilginiz olsun Facebook üzerinden, yabancı sayfaların paylaştığı MAK anahtarlarını verebiliyorlar. Anahtarı etkinleştirince buna dikkat edin.

Bu ucuz anahtarların ne yolla alındığı belli değil. Yani ileride sorun yaşama ihtimaliniz var.

Sanal kod ile olan Windows 10 Home var mı? MAK anahtarı nedir?

MAK Key: Tek kullanımlık format sonrası gider
OEM Key: Tek kullanımlık ama anakarta gömülür o yüzden format atsanda gitmez
Retail Key: Çok kullanımlık format atınca ister girersin çalışır hem de başka bilgisayrarla aktarma imkanın var kurduğun sistemden kaldırıp.
Ben sabh sağlamlisanstan aldım Windows 11Pro ile Home aynı fiyattım Pro alacaktım ama yanlışlıkla Home seçip almışım :(

MAK Key: Tek kullanımlık format sonrası gider
OEM Key: Tek kullanımlık ama anakarta gömülür o yüzden format atsanda gitmez
Retail Key: Çok kullanımlık format atınca ister girersin çalışır hem de başka bilgisayrarla aktarma imkanın var kurduğun sistemden kaldırıp.
Ben sabh sağlamlisanstan aldım Windows 11Pro ile Home aynı fiyattım Pro alacaktım ama yanlışlıkla Home seçip almışım :(

Teşekkürler ve geçmiş olsun hocam.

Geri
Yukarı