Oyun için Windows 10 Home mu Pro mu?

Tavsiyem Home olacaktır. Pro'da -muhtemelen- sizin kulanmayacağınız bazı fazladan özellikler vardır. Bu özellikler profesyonel kullanıcılar ve iş kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Oyun oynayacağım. PC'de Windows 10 Home mu yoksa Windows 10 Pro mu kullanmalıyım?

Sistemim: Union 2200 [Bafır Adam] | R3 2200G AMD Vega 8 GPU 8 GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
12 TL'ye daha çok hizmet almak daha mantıklı bence. En basitinden Windows 10 pro'daki uzaktan bağlantı seçeneği bile farklı.

Oyun oynayacaksanız Home yeterlidir Pro sürümü ev kullanımı için fazla kalabilir ancak bu sizin tercihiniz.(Örneğin ben Win7 Ultimate kurmuştum DVD Writer uygulaması geldi ama evde gerek duymayacağımdan boşboş duruyor.)

Windows 10 özellikleri daha iyi. Sunduğu hizmet, tasarım vs. Windows 7 daha iyi olsa kimse Windows 10 kullanmaz zaten. Bence siz Windows 10 yüklemeyi bilmediğiniz için Windows 7 kullanıyorsunuz.
[/QUOTE
Windows 10 özellikleri daha iyi. Sunduğu hizmet, tasarım vs. Windows 7 daha iyi olsa kimse Windows 10 kullanmaz zaten. Bence siz Windows 10 yüklemeyi bilmediğiniz için Windows 7 kullanıyorsunuz.

Ben 10 yıldır Windows 7 kullanıyorum. Bana Windows 7 daha kolay geliyor. Ayrıca benim bilgimi sınamaya haddiniz yok!

Ben 10 yıldır Windows 7 kullanıyorum. Bana Windows 7 daha kolay geliyor. Ayrıca benim bilgimi sınamaya haddiniz yok!

Kimsenin kimsenin bilgisini sınadığı yok. Size Windows 7'nin daha kolay gelmesi, başkalarına da kolay olduğu anlamına gelmiyor. Konu sahibi deneyip görebilir.

İstatistiksel olarak Windows 10, Windows 7'den daha iyi. Eğer Windows 7 daha iyi olsaydı 7 Aralık 2018 tarihi ölçümlerinde Windows 10 %39.22, Windows 7 %36.9 kullanım oranına sahip olmazdı.

Bu mesajda daha net açıkladım.

Ekleme: Ayrıca son cümlenizle de her şeyi çok iyi bildiğinizi (!) de ispatlamış oldunuz.

Son düzenleme:
Benim şahsi tercihim Windows 10 Home olurdu herhalde. Performans olarak geri kalır yanı yok, hatta bazen önüne bile geçiyor. Çünkü Windows 10 Pro'da oyuncuların her dakika kullanacağı programlar yok. İşe daha yönelik bir sistem olduğunu düşünüyorum

ben cmd, node.js, visual studio code kullanıyorum cmd windows 10 home de açılır mı birde visual studio code windows 8.1 yani pro sunu istiyordu windows 10 unda pro sunu mu ister acil bakarsanız sevinirim

Geri
Yukarı