Oyun için Windows 10 Home vs Pro

Specialagent58

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar anakart ve SSD aldığım için format atacağım. Kasayı toplatmaya gideceğim bilgisayarcı arkadaş ne Home'si oyun oynuyorsan Pro kullanman lazım Home'de destek eksikliği var mesela Fortnite'yi desteklemiyor dedi. Ben Windows 10 Pro'yu kendim yapıyorum %15 daha sağlıklı oluyor arındırılmış şekilde onu kuruyum diye ısrar etti ama ben Home'de arka planda gereksiz programlar olmadığını biliyorum ve her oyunu destekliyor veya yeni çıkacak oyunları da açıyor diye biliyorum. Sizce ona güvenip kendi hazırladığı Windows'u mu kurdurtuyum bilgisayarıma yoksa kendim USB bellek ile Home'mi kurayım? Mühim değil ama Home Fortnite desteklemiyor mu gerçekten?

Benimki Home Single laungaege nedense Fortnite oynayabiliyorum benim bilgisayarda sorun var herhalde :d. Oyun için kullanacaksanız Home kurun.

Onun hazırladığı Windows muhtemelen korsan ve virüs içeriyor. Bilgisayarcıya falan gitmeyin, en fazla onun yanında durarak parçaları toplatın ve format atma işlemini evde kendiniz gerçekleştirin. Windows 10 Home ve Pro arasında bir fark neredeyse yok. Pro'da 3 5 günlük kullanıcının muhtemelen kullanmayacağı özellik daha var o kadar. Günlük kullanıcı için Home daha uygundur zaten. Ayrıca hiçbir oyunu desteklememe gibi bir olay da yok. Her oyunu çalıştırabiliyor Home sürümü de.

Benimki Home Single laungaege nedense Fortnite oynayabiliyorum benim bilgisayarda sorun var herhalde :d. Oyun için kullanacaksanız Home kurun.
Onun hazırladığı Windows muhtemelen korsan ve virüs içeriyor. Bilgisayarcıya falan gitmeyin, en fazla onun yanında durarak parçaları toplatın ve format atma işlemini evde kendiniz gerçekleştirin. Windows 10 Home ve Pro arasında bir fark neredeyse yok. Pro'da 3 5 günlük kullanıcının muhtemelen kullanmayacağı özellik daha var o kadar. Günlük kullanıcı için Home daha uygundur zaten. Ayrıca hiçbir oyunu desteklememe gibi bir olay da yok. Her oyunu çalıştırabiliyor Home sürümü de.
Sağolun zaten bende böyle düşünüyorum. Peki şu Windows'un oyun modu gibi veya oyunla ilgili özellikler var ya Pro'da FPS'ye ekstra falan etki ediyor mu yoksa onlar da mı gereksiz bilginiz var mı? Home'de var mı yok mu bilmediğimden bi aklıma geldi. Birkaç konuda full Pro önerenler de var çünkü benimde anlamadığım şekilde sebepleri ne acaba.

Sağ olun zaten bende böyle düşünüyorum. Peki şu Windows'un oyun modu gibi veya oyunla ilgili özellikler var ya Pro'da FPS'ye ekstra falan etki ediyor mu yoksa onlar da mı gereksiz bilginiz var mı? Home'de var mı yok mu bilmediğimden bir aklıma geldi. Birkaç konuda Full Pro önerenler de var çünkü benim de anlamadığım şekilde sebepleri ne acaba?

Home'da var. Kendimde kullanıyorum fakat etkisi en fazla 2-3FPS.

Yeni konular

Geri
Yukarı