Oyun için Windows 10 mu, 8.1 Pro mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HEED

Hectopat
Makaleler
1
Şu an bilgisayarımda 8.1 Pro yüklü ve oyun testlerine baktığımda Windows 10 daha çok FPS veriyor. Sizce Windows 10 yapmalı mıyım? Yapacaksam da Pro mu normal mi yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtmemişsiniz. Yeni denilebilecek bir sisteminiz var ise kesinlikle Windows 10. Pro özelliklerini kullanmam derseniz, normal bir kullanıcı için Home sürümü de yeterli.

Windows 8.1 Microsoft'un en rezalet işletim sistemidir bana göre. Burada sorman gereken Windows 7 mi Windows 10 mu olsun oraya sakın 8.1'i koyma derim, yine de senin bileceğin iş Windows 8.1 kullanmak.

Konuya gelecek olursak sistem özelliklerine göre karar vermemiz gerekiyor bu yüzden sistem özelliklerini söylemeni rica edeceğim.

Şahsen Win 8 ve 8.1'den nefret eden bir kullanıcı olarak acaba bile demeden Win 10 diyorum. Her şeyiyle tartışmadan Win 10. Ayrıca donanım sürücüleri Win 10'da daha güncel oluyor.

Şu an bilgisayarımda 8.1 Pro yüklü ve oyun testlerine baktığımda Windows 10 daha çok FPS veriyor. Sizce Windows 10 yapmalı mıyım? Yapacaksam da Pro mu normal mi yapmalıyım?
Sistemine göre değişir eski sistemlerde Windows 10 donar ama iyibir sistemin varsa Windows 10 geçmeni öneririm onun dışında kendi isteğine göre Pro yada Home sürümüne geçmelisin.

Sistem özelliklerinizi belirtmemişsiniz. Yeni denilebilecek bir sisteminiz var ise kesinlikle Windows 10. Pro özelliklerini kullanmam derseniz, normal bir kullanıcı için Home sürümü de yeterli.

Windows 8.1 Microsoft'un en rezalet işletim sistemidir bana göre. Burada sorman gereken Windows 7 mi Windows 10 mu olsun oraya sakın 8.1'i koyma derim, yine de senin bileceğin iş Windows 8.1 kullanmak.

Konuya gelecek olursak sistem özelliklerine göre karar vermemiz gerekiyor bu yüzden sistem özelliklerini söylemeni rica edeceğim.
Sistemine göre değişir eski sistemlerde Windows 10 donar ama iyibir sistemin varsa Windows 10 geçmeni öneririm onun dışında kendi isteğine göre Pro ya da Home sürümüne geçmelisin.
Corsair Vengeance 8 GB 1600MHz RAM
AMD FX6100 3.3GHz işlemci
320GB Samsung HDD
ASUS Radeon HD 5770
Bu kadarı yeterli olur sanırım, belki ekran kartına da gerek yoktu ama ekledim :D

Senin için Windows 8.1 daha iyi olur. Windows 7'nin zaten ömrü bitti. En önemli konu ise ekran kartın DX 11. Ama Windows 10 DX 12 kullanıyor. Yani asıl Windows 10'da FPS düşer.

Anlayamıyorum gerçekten, oyun oynamak isteyen birisine neden Pro dağıtımlarını öneriyorsunuz?
Dostumuz sadece oyun oynayacak Pro'yu ne etsin ne yapsın?
Kaynaklar önemli ve Pro dağıtımı onun hiç kullanmayacağı özellik ve servislerle geliyor.
En iyi tercih tek dil kullanacaksan Home Single Language, birden fazla dil kullanacağım dersen de Home dağıtımı en uygun olanıdır. Windows sürümünü kendin kararlaştırırsın.

Senin için Windows 8.1 daha iyi olur. Windows 7'nin zaten ömrü bitti. En önemli konu ise ekran kartın DX 11. Ama Windows 10 DX 12 kullanıyor. Yani asıl Windows 10'da FPS düşer.
YouTube'daki testlerde Win10 daha yüksek FPS görüyor. O yüzden aklıma takıldı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı