Oyun İçin Windows 10 Yerine Windows 7 Önerenler

Aslında bu konu biraz bilgisayara bağlı. Örnek veriyorum i7 7700k ile Windows 7 kullanılmaz ama i3 3110m ile rahatça Windows 7 kullanabilirsiniz.

Bunu diyenler işletim sistemini kurduğu haliyle kullananlardır. Windows 10 eleştirilebilecek yanı kullanıcının belki hiç kullanmayacağı sistem arka planında fazladan çalışan bildirim, eklenti vs. otomatik kurmasıdır. Windows 7'de üstte belirttiğim eklentiler nispeten bulunmadığından kullanıcı kolaya kaçıp bu daha iyi sonucuna varıyor. Halbuki 10 kullanan kişi biraz ince ayar bilgisine sahip olsa bu yanlış kanıya varmaz.

Bilgisayarımda Windows 10 Home SL var, Sürüm 1703 olanını kullanıyorum. Ekran kartı tamirinden sonra yeni sürüme sıfır kurulumla yükselteceğim.

Windows 10'un sevmediğim yanı şu: Açılma süresi ve kendine gelmesi Windows 8.1'e göre çok daha uzun sürüyor, ama kendine geldiğinde çok daha iyi ve kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. SSD kullanmıyorum, o da olabilir :D
SSD kullan bide 1809 sürümünü yükle canavar olur bilgisayar.

SSD kullan bir de 1809 sürümünü yükle canavar olur bilgisayar.

Sistemim Toshiba P50B-116. Ekran kartı sıkıntısından dolayı sıfır kurulum zor oluyor benim için, ekran kartı tamirinden sonra zaten format atacağım. SSD de kullanamam çünkü 1 TB hafıza bana yetmiyor, hazırda harici bir diskimin olmasına rağmen. 1 TB'lik SSD fiyatları zaten çok yüksek (500 GB SSD 750 ₺'den başlıyor, 1 TB SSD 1700 ₺'den başlıyor.). :D Öneriniz için teşekkürler :)

Son düzenleme:
Sistemim Toshiba P50B-116. Ekran kartı sıkıntısından dolayı sıfır kurulum zor oluyor benim için, ekran karıt tamirinden sonra zaten format atacağım. SSD de kullanamam çünkü 1 TB hafıza bana yetmiyor, hazırda harici bir diskimin olmasına rağmen. 1 TB'lik SSD fiyatları zaten çok yüksek (500 GB SSD 750 ₺'den başlıyor, 1 TB SSD 1700 ₺'den başlıyor.). :D Öneriniz için teşekkürler :)
2 TB Harici HDD+240 gb SSD uyar mı sana ?
Aslında bu konu biraz bilgisayara bağlı. Örnek veriyorum i7 7700k ile Windows 7 kullanılmaz ama i3 3110m ile rahatça Windows 7 kullanabilirsiniz.
2020'de zaten 7 bitecek eski bilgisayarlar ya 8.1'e ya 10'a geçmeleri lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı