Oyun için Windows 11 vs 10

TalhaGenc

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sistemim i3 1115G4, RAM: 8+8 = 16 GB RAM, 256 GB M.2 SSD. Genelde Valorant, CS, MC gibi oyunlar oynuyorum bunun için Windows 11 mi yoksa 10 mu kullanmalıyım? Kullanıcaksam da hangi sürümü kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sistemim i3 1115G4, RAM: 8+8 = 16 GB RAM, 256 GB M.2 SSD. Genelde Valorant, CS, MC gibi oyunlar oynuyorum bunun için Windows 11 mi yoksa 10 mu kullanmalıyım? Kullanıcaksam da hangi sürümü kullanmalıyım?
Windows 10 home yükle oyun için daha iyi ama sadece oyun dışında işlerinde varsa Windows 10 pro yükle Windows 11 4gb ram istiyor ama Windows 10 1gb ram de bile çalışıyor yani oyun için Windows 10 yüklemek daha iyi

Windows 10 1gb ram de bile çalışıyor
Nasıl ya.. stocklar boşta bile 2-3GB tüketmiyor muydu?

Windows 11 mi yoksa 10 mu kullanmalıyım?
Ben her zaman 10 Home'dan yanayım fakat sizin kararınız..
Ram kullanımı düşük olsun isterseniz LTSB ve LTSC sürümlerine de bakabilirsiniz.
Eğer tamamen bir şekilde gereksiz hizmetlerden arındırılmış oyun için bir sistem istiyorsanız modlu isolara bakabilirsiniz.(Tabii ki güvenebilirsiniz.)
Onun dışında(stocklar da) 20H2 21H2 22H2 sürümleri arasında sanırım güncel olanı tercih ederdim.

Hocam güncellik her zaman iyidir bu Windows 10 kullanan çoğu kesim 10 Update'lerini kapatan güvenlik güncelleştirmeleri almayan sonra virüs yedikten sonra ağlayan insanlar dolu eğer sistemin TPM2.0 destekiliyorsa ama ekran kartını yazmamışsın oyun performansı kısmında 10W un 11wden hiçbir FPS farkı yok hatta artık adamakıllı özellik güncelleştirmesi almayacak Windows 10 yani eskide kalıyor artık.

Windows Home Single languece + gereksiz tüm hizmetleri kapatma.

Nasıl ya.. stocklar boşta bile 2-3GB tüketmiyor muydu?

Ben her zaman 10'dan yanayım fakat sizin kararınız..
Ram kullanımı düşük olsun isterseniz LTSB ve LTSC sürümlerine de bakabilirsiniz.
Eğer tamamen bir şekilde gereksiz hizmetlerden arındırılmış oyun için bir sistem istiyorsanız modlu isolara bakabilirsiniz.(Tabii ki güvenebilirsiniz.)
Onun dışında(stocklar da) 20H2 21H2 22H2 sürümleri arasında sanırım güncel olanı tercih ederdim.
Hocam minimum sistem gereksinimleri 1gb yazıyorya hani hem ben 1gb ramde çalışan Windows 10 gördüm biraz yavaş çalışıyordu ama yinede kullanılıyordu

O sistemin ekran kartının üst düzey olduğunu düşünmüyorum yani win10 daha iyi gider. çok üst düzey işlemciler hariç win11 sisteme daha fazla yük bindiriyor bu bir şekilde hissediliyor. r5 5600 de bunu hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı