Oyun için Windows 11 vs Windows 10

Peki neden?

Ben Beta Channel sürümünü bekliyorum ve gelir gelmez kuracağım. Siz neden önermiyorsunuz?
Windows Insider sürümlerde hatalar olabiliyor, en iyi tercih Windows 11 RTM sürümü beklemek. Gerek günlük kullanım, gerek oyun için şu anlık Windows 10 21H1 öneriyorum.

Windows Insider sürümlerde hatalar olabiliyor, en iyi tercih Windows 11 RTM sürümü beklemek. Gerek günlük kullanım, gerek oyun için şu anlık Windows 10 21H1 öneriyorum.
Biliyorum da en kötü ne gibi bir sorun çıkabilir ki zaten? Hem 20H2 hem de 21H1 sürümlerini ilk Beta yapısı yayınlandığından beri kullanıp test ettim, hiçbir sorun yaşamadım. Bunda ne gibi bir sorun çıkabilir ki?

Windows 11'e geçtim pişmanım, siz geçmeyin arkadaşlar benden söylemesi. Az kalsın bilgisayara elveda diyordum, şu an Windows 11 kullanıyorum halen.

Biliyorum da en kötü ne gibi bir sorun çıkabilir ki zaten? Hem 20H2 hem de 21H1 sürümlerini ilk Beta yapısı yayınlandığından beri kullanıp test ettim, hiçbir sorun yaşamadım. Bunda ne gibi bir sorun çıkabilir ki?
En kötü çöker bir daha format atarsınız. Daha nasıl bir sorun bekliyorsunuz? İkinci atıl bir PC'niz yoksa maceraya girmeye gerek yok normal kullanıcılar için.

En kötü çöker bir daha format atarsınız. Daha nasıl bir sorun bekliyorsunuz? İkinci atıl bir PC'niz yoksa maceraya girmeye gerek yok normal kullanıcılar için.
Beta Channel sürümlerinde o kadar sorun çıkacağını hiç düşünmüyorum bile. Dev Channel'ın açıklamasında "Ideal for highly technical users" yazarken Beta Channel'ın açıklamasında "Ideal for early adopters" yazıyor. Yani Dev Channel, teknik bilgisi olmayan insanlara tavsiye edilmiyor. Fakat Beta Channel için böyle bir not düşülmemiş.

Ben kendimi Early Adopter olarak hissediyorum. Yani yeni gelen özellikleri erkenden denemeyi çok seviyorum. Bugüne kadar da ne 20H2 sürümünde ne de 21H1 sürümünde hiçbir şekilde hiçbir sorun yaşamadım. Gayet sorunsuz kullandım. Aksine 20H2 sürümü Insider'dan çıkıp final olarak piyasaya sürülünce kurduğum final 20H2 sürüm Windows kurulumunda kilit ekranı ile ilgili büyük bir sorun çıktı, mecburen internetsiz format atmak zorunda kaldım. Yani sanki sadece Insider sürümleri sorunluymuş da normal sürümler taş gibiymiş gibi bir algı var.

Windows 11'in şu anki Dev Channel sürümlerini ben de önermiyorum, o yüzden ana bilgisayarım yerine sanal makineye kurdum. Fakat Beta Channel'a gelince büyük sorunların hepsi %99 oranında çözülmüş oluyor. Ufak tefek bug'lar yine olabiliyor fakat kullanımı etkilemiyor. O yüzden ben Beta Channel sürümünü bekliyorum ve yeni özellikleri hemen denemek istiyorum.

Aslında en iyisi ikinci bilgisayarda denemek ama benim ikinci bilgisayarı alacak durumum yok, o yüzden ana bilgisayarımda deniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı