Oyun İçin Windows 8.1 vs 7

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nightmaretr

Hectopat
Daha fazla  
Sizce Windows 8.1 mi daha performanslı, yoksa Windows 7 mi? Yardımcı olursanız sevinirim ve ben bir laptop kullanıcısıyım.

Sistem özellikleri:
  • Intel Core i5-3230M 2.60 GHz
  • NVIDIA GeForce 610M | Intel HD Graphics 4000
  • 8 GB RAM
  • 240 GB HDD

SSD Olmadan 7 Yıllık bilgisayara Windows 10 yüklemek mantıklı mı sence :D Evet denedim Windows 10'u ve oyunlarda berbat ötesi performans aldım.
Kullandigim bilgisayarin parcalari 10 yillik ve SSD yok. Windows 10 yuklu ve performansta pek bir kayibim olmadi. Belki laptop oldugu icin sorun cikartmis olabilir. Windows 7 yavas yavas guncelligini yitiriyor bence o yuzden 8.1 kullanin.

Bende de eski bir laptop vardı 8.1 kullanırken daha sağlıklı çalışıyordu cihaz o yüzden 8.1 kullanmanı öneririm.

Windows 7 yavaş yavaş desteğini bitiriyor. Windows 8.1 kullanmanızı öneririm.

Eski sistemlerde en iyi performansı Windows 7 veriyor. Güncelleme desteği kesilecek ama bilinçli bir kullanıcıya sikinti değil yükleyebilirsin. En iyi performansı 7'de alırsın. Ama dersen riske girmeyim, 8.1 yukle. Artık eski sistemlere Windows 10 önermeyin. Bariz olarak performanssiz çalışıyor.

Öncelikle iki sistemide uzunca yıllar kullanmış ve şuan Windows 10 kullanıcısı olarak Laptop olduğu için 8.1 Pro öneriyorum. Ben de normalde 8.1 kullanıyordum fakat SSD aldıktan sonra Windows 10'a adımımı attım ve bayağı alıştım. Yalnız nedendir bilinmez Pro sürümünde istediğim performansı alamıyorum ve Home geçtim onu kullanıyorum. Sana tavsiyem 8.1 Pro indirip temiz bir format atman. Eski sistemimde ben de 7 kullanıyordum ve 8.1 geçince bir tık rahatlama hissettim diyebilirim 👍
Formattan sonra performans ayarları olarak;
-Defender ve Search mutlaka hizmetlerden kapat
-Update kapat
-Kullanıcı hesabı denetimi en aşağıya çek
-Güç yönetiminden yüksek performans seç
-Aşağıya resim ekledim resimdeki gibi tik koyup diğerlerini kaldır
-Nvidia denetim masasındanda gerekli performans seçeneklerini seç keyfine bak 🙂

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    12 KB · Görüntüleme: 27
Sistem düşükse Windows 8.1 Lite, normal 8.1'den daha performanslı olacaktır. Windows 7 kuracaksanız da Aero temasını kullanmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı