Oyun İçin Windows Sürümü Önerisi

''Windows 10'un son güncellemeleri'' demiş,windows 10'dan şikayetçiyim dememiş bende öneri olarak bir önceki windows sürümüne dönün daha sonra yani son güncelleme iyileştiğinde tekrar geçersiniz dedim.:confused:
Windows 10'dan her zaman şikayetçiydim, fakat artık daha fazla şikayetçiyim. BIOS'da gömülü olan key ile Windows 8 kuracağım.

LTSC sürümü normal kullanım için iyi bir tercih değil.

1. LTSC sürümü işletim sisteminde gerçekleştirilen hem üretkenlik hem de güvenlik anlamındaki yeniliklerin adapte edilmediği bir işletim sistemi sürümüdür.
2. LTSC sürümü bilgisayar donanımındaki yenilikleri desteklemeyecektir. Yani yeni yayınlanacak olan donanımlar üzerinde LTSC sürüm desteklenmeyecektir. LTSC sürüm yalnızca kendi yayınlandığı dönemde var olan donanım çipsetlerini destekleyecektir.
3. Windows Analytics Upgrade Readiness servisi LTSC desteği vermemektedir.
4. Modern Edge tarayıcısı LTSC üzerinde desteklenmemektedir.
5. Cortana akıllı asistan LTSC üzerinde desteklenmemektedir.
6. Windows Mağaza LTSC üzerinde desteklenmemektedir.
7. Surface donanımlar üzerinde LTSC sürüm desteklenmemektedir.
8. LTSC sürümü üzerinde System Center Configuration Manager ile birlikte sağlanan Express Update özelliği kullanılamamaktadır.
9. Windows 7’den Windows 10’a yerinde yükseltme LTSC için desteklenmemektedir.
10. Office 365 ProPlus, 2020 Ocağından itibaren LTSC üzerinde desteklenmeyecektir.
11. LTSC sürümü, Microsoft EDR çözümü olan Windows Defender ATP üzerindeki geliştirmelerden faydalanamamaktadır.
12. Üçüncü parti uygulamalar yalnızca SAC sürümleri üzerinde test edilmektedir. LTSC sürümleri ile uygulama uyum sorunları yaşanması muhtemeldir.
13. Güncelleştirmeler güvenlik yaması olmadığı sürece geriye dönük uygulanmayacaktır.
14. LTSC sürümleri arasında standart bir yayınlanma frekansı bulunmamaktadır.

kaynak: LTSC Sürüm Genel Kullanım İçin Neden Uygun Değil?
LTSB veya LTSC kullandınız mı hiç?
Benim için saydığın eksiklikler sorun değil.
Kullanıcıların mutlaka test etmeleri gereken bir sürüm bence. Daha sonra karar verirler neyi kuillanacaklarını.
Bir süredir kullanıyorum bir sorun ile karşılaşmdım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı