Oyun indirme hızı yavaş

fire23

Centipat
Daha fazla  
Ben oyun indirirken çok yavaş iniyor. 500 kb/s veya daha az oluyor ama internet hızım 22 mb/s, daha yüksek olması gerekmez mi? 1.5 mb/s veya 2 mb/s.

Hız testini İnternet Hız Testi adresinden yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
FIFA Online 4 adlı oyunu indirdiğinizi varsayarak ben de aynı indirme işlemlerini yaptım.

- İlk olarak 6.5 MB boyutunda bir başlatıcı indirdi. Bu başlatıcının indirme sunucusunda herhangi bir sorun yok. İnternetimi sonuna kadar kullandı ve 3-5 saniyede indi.

- İndirilen dosyadan kurulumu yaptım ve oyunu indirmek için başlatıcıyı açtım.

- Başlatıcıyı açtıktan sonra indirme hızının düşük olduğunu fark ettim. Normalde 6-7 civarı bir indirme hızı almam gerekiyordu.

Screenshot_21.png

Kısaca sorun oyunu yüklediğiniz sunucu ya da uygulama ile alakalı. Bazı uygulamalar siz interneti kullanırken, internetiniz felç olmasın diye kullanımızına bağlı hız ayarı yapıyorlar. Bu da istikrarlı bir indirme sağlamıyor. Tabii sunucunun maliyetlerinden kısmak için de düşük hızlarda indirme sunabiliyorlar.

Hızlı inmesini sağlamak için internet paketinizi yükseltebilir. Ya da internet kullanan uygulamalar vb. kapatarak, başlatıcının hızdan kısmayarak en yüksekte indirme yapmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı