Oyun isteyen 15 minik dostumuz 1 kediyi aralarına alıp boğdu

şehir içi mi buralar? :D

New york'ta timsah görmek istiyorum ben. Hadi bakalım ben de bunu bekliyorum.
Gelişim çağına yeni mi girdiniz? Yoksa girmediniz mi? Bir problem var çünkü. ABD'de sadece New York mu şehiriçi? Bu coğrafyalar hakkında bilgin nedir? Senin IQ'na yaraşır şekilde bir video atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyur sana New York, buyur sana New York'un sorunu. Burada köpek sorunsa orada fare sorun. Eee bunları toplayıp öldürmüyorlar mı? Aynı sorun Paris'te de var. Sen kim bunları anlamak kim, ilkokul terk gibi konuşuyosun çünkü.

Gelişim çağına yeni mi girdiniz? Yoksa girmediniz mi? Bir problem var çünkü. ABD'de sadece New York mu şehiriçi? Bu coğrafyalar hakkında bilgin nedir? Senin IQ'na yaraşır şekilde bir video atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyur sana New York, buyur sana New York'un sorunu. Burada köpek sorunsa orada fare sorun. Eee bunları toplayıp öldürmüyorlar mı? Aynı sorun Paris'te de var. Sen kim bunları anlamak kim, ilkokul terk gibi konuşuyosun çünkü.
Timsah iddiasında bulunup fare videosu mu atıyorsunuz? :D Evet iq, gelişim çağı falan.

İstanbul'un göbeğindeki köpeklere Abd'deki timsah videoylarıyla benzeşim kuran sizsiniz. Ben de çok basit bir soru soruyorum. Timsahın doğal alanı olan Abd yerleşim bölgelerinde timsahın olması normalken İstanbul ya da şehir merkezlerinin köpeklerin doğal yaşam alanı olmadığı aşikar. Bu arasındaki benzerliği nasıl kurabildiğinizi soruyorum. Dediğim gibi köylerde timsah olayına benzer şeyler yaşanıyor. Ayı geliyor, gelincik geliyor, tilki geliyor. Kışın kurt sürüsü basıyor. Domuz saldırıyor. Fakat sizin timsah örneğinize göre ayıları, gelincikleri şehrin ortasında, otobüs koltuklarında falan görmemiz gerekiyor. Çünkü buradan köpeklerin şehirlerin göbeğinde olmasına benzeşim kuruyorsunuz. Şehirler doğanın bir parçası değildir halbuki. Nasıl ayı göremiyorsak, köpek de görmememiz gerekir.

Ha yaban hayatının bir parçası değiller köpekler ama evciller. Yani alır evinde besler sahiplenirsin kalanını uyutursun. Hayvanın doğası odur zaten. Sorun başıboş köpek sorunu. Evcil bir hayvanın yeri yabani hayat da değildir. İnsanın yanıdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı