Oyun konsolu mu PC mi?

Konsol gereksiz para. 6.5kyı PC için harcasa daha iyi. 25k civarına çıkabilirim demiş konu sahibi, her şey dahil çok güzel bir sistem toplanabilir.

Size göre böyledir hocam saygım var. Fakat 6.5k Series S gibi bir konsol için bedava. Arkadaşta Series S istemiyormuş zaten PC daha iyi olacaktır.

Arkadaşlar sadece oyun için bakıyorum bütçem 25 binende çıkabilir oda maksimum eğer PC diyorsanız tam bir setup önerisinde bulunabilirimsiniz şuan sadece iyi bir farem var. Ayrıca PS5 bakmıyorum çünkü Forza Horizon yok
Kasa olarak bu düşünülebilir. Aşağı inerek kasanın tipini değiştirebilirsiniz. Monitör olarakta bunu önerebilirim. Bizzat kendim kullanıyorum gayet memnunum. Kasayı değiştirmez iseniz ikisi 23623 TL yapıyor. Kalan para ile de kulaklık ve klavye bakılabilir. Attığım bilgisayar bu paralarda gayet fiyat performans diye düşünüyorum. Arkadaşlarda bakarsa fikrini belirtebilir daha iyisi varsa atabilir.

Kasa olarak bu düşünülebilir. Aşağı inerek kasanın tipini değiştirebilirsiniz. Monitör olarakta bunu önerebilirim. Bizzat kendim kullanıyorum gayet memnunum. Kasayı değiştirmez iseniz ikisi 23623 TL yapıyor. Kalan para ile de kulaklık ve klavye bakılabilir. Attığım bilgisayar bu paralarda gayet fiyat performans diye düşünüyorum. Arkadaşlarda bakarsa fikrini belirtebilir daha iyisi varsa
Ancak yaklaşık 4bin tl pahalı hemde 3060 series x den daha güçsüz

Hem o var hem de konsolda sadece oyun oynayabilirsin. PC üzerinden istediğini yapabilirsin. O kadar para veriyorsun sadece oyun oynuyorsun, çok saçma.
Xbox konsollarda yine bir ölçüde tarayıcı vs. var ama tabii bilgisayarın işlevselliğinde olmuyor bir konsol. Series S'im var, PC toplamadan önce almıştım, çok nadir açıyorum artık. PC bütçesi varken konsol bence de mantıksız.

Ancak yaklaşık 4bin tl pahalı hemde 3060 series x den daha güçsüz
Hocam bu paralara 3060 maksimum alınabilecek ekran kartı. 3060 12 GB VRAM versiyonu bu attığım, istediğiniz her oyunu yüksek ayarlarda açarsınız. 3060 üstü ekran kartları için bu paraların üstlerine çıkmak lazım. Dediğim gibi kalan para ile de klavye ve kulaklık alınabilir, sistemi dizmiş olursunuz. Ben olsam bu şekilde yapardım yani. Attığım sistem gayet fiyat performans olduğunu düşünüyorum. Konsol almak istiyorsanız size kalmış ama bence sadece oyun oynamak için bir ürün alınmamalı. Attığım bilgisayar ile her alandan yapamayacağınız iş yok, size kalmış.

Yukarılarda arkadaşın dediği gibi de konsolun bilgisayara göre daha ucuz olmasıdır ve daha ucuz fiyata daha üst bir bilgisayar performansı almanızdır. Aralarında sistem olarak 2000 TL fark var, 2000 TL fark için konsol alınmaz. Güçlü bir bilgisayar olsa, ve konsol almak isteseniz bir nevi alınabilir. Bu bütçe ile güçlü bir PC yokken konsol almak bence gereksiz. Bu sistem ile açamayacağınız oyun şuan yok. İstediğiniz her işi de yaparsınız. İlerleyen yıllarda güncelleme yapabilirsiniz.
Konsolun artık ülkemizde mantığının kaldığını düşünmüyorum. Eskiden mantıklı olabilirdi, aynı performanstaki bilgisayarlara göre daha ucuzlardı çünkü. Şuan bence bir mantığı yok, benim fikrim bu yönde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı