Oyun kulaklığı yerine bluetooth kulaklık iş görür mü?

tannur1907

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 300-350 lira bütçem var. Ben diyorum ki bir JBL-T500BT ya da Sony-WH CH500 alsam hem müzik için hem de oyunlarda Discord’dur, ses kasmadır kullansam kullanabilir miyim? Bu Bluetooth kulaklıklar için “telefonla uyumlu bilgisayar ile uyumlu değil, bilgisayarda ses gecikmesi yaşanıyor” mevzusu doğru mudur? Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
300 350 liraya tavsiye edilen oyuncu kulaklıklarından al. Taş çatlasa 50 100 liraya da müzik kulaklığı al geç kardeşim. Hiç bulaşma derim ben. Gecikme olabilir kopma olabilir, mikrofonu seni çok uğraştırabilir.

Kablosuz oyuncu kulaklıkları 700 800 lerden başlıyor sanırım. Dediğin gibi olsaydı herkes 250 300 verir onlarla işini görürdü.

Bende o kulaklıklardan yok ama kablosuz kulakiçi var. Bluetooth aparatı ile bilgisayara bağlı. Oyunlarda ses verir ama öyle iyi ses kasayım dersen çok zor.

Eğer ben aşağıdaki gibi bir stüdyo kulaklığı alacağım yanına da ekstra ayrı mikrofon alacağım gibi bir şeyler düşünüyorsanız bu şekilde kullananlar da var. Hatta daha iyi ses alındığını ve fiyat olarak daha uygun olduğu da söyleniyor. Burada da konusu geçmişti aratabilirsiniz. Ben kullanmadım ama merak ediyorum.

Yani kaliteli müzik kulaklıklarını oyunlarda kullananlar var.

Hatta Ninja adında ünlü bir yayıncı yüksek kalite HI-FI Stüdyo kulaklığı kullanıyormuş. Headset Ninja Uses Now To Play Fortnite in 2019 {See His Full Setup)

Ninjanın kullandığın stüdyo kulaklığı. Ancak bunun için bunu besleyecek bir ses sistemi gerekiyor.

Mikrofon

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaklaşık 300-350 lira bütçem var. Ben diyorum ki bir JBL-T500BT ya da Sony-WH CH500 alsam hem müzik için hem de oyunlarda Discord’dur, ses kasmadır kullansam kullanabilir miyim? Bu Bluetooth kulaklıklar için “telefonla uyumlu bilgisayar ile uyumlu değil, bilgisayarda ses gecikmesi yaşanıyor” mevzusu doğru mudur? Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
Bende merak ettim aldım 3 ay önce oynarsın ama ses kasmak zor oluyor.

Öncelikle hepinizin yorumu için teşekkür ediyorum. Google bile değil sadece Technopat Sosyal’de bu iki ürünü yazıp aratınca bilgisayara bağlayıp bir sürü sorunu olan insanla karşılaştım. Kulaklığı ayrı mikrofonu ayrı alma fikri de çok iyi ancak benim laptop’ımda bir tane jak girişi var ne yazık ki. Neyse bundan beri nasıl iphone kulaklığını bilgisayarda oyun oynarken kullanıyorsam, öyle devam ederim sorun yok 😄. Dizi film izleyenlerde bile gecikme sorunu oluyormuş yahu bu kulaklıkların bilgisayarlarda sorunsuz kullanılmaması çok saçma çünkü hem kaliteli markalar hem de pahalı ürünler. Yine de daha çok bilgisayarda vakit geçirdiğim için almaktan vazgeçiyorum bu ürünleri. Hepinize tekrar teşekkürler.

Bende merak ettim aldım 3 ay önce oynarsın ama ses kasmak zor oluyor.

Peki sizde de dizi film müzik izlerken gecikme, takılma var mı? Memnuniyet düzeyiniz nedir?

Öncelikle hepinizin yorumu için teşekkür ediyorum. Google bile değil sadece Technopat Sosyal’de bu iki ürünü yazıp aratınca bilgisayara bağlayıp bir sürü sorunu olan insanla karşılaştım. Kulaklığı ayrı mikrofonu ayrı alma fikri de çok iyi ancak benim laptop’ımda bir tane jak girişi var ne yazık ki. Neyse bundan beri nasıl iphone kulaklığını bilgisayarda oyun oynarken kullanıyorsam, öyle devam ederim sorun yok 😄. Dizi film izleyenlerde bile gecikme sorunu oluyormuş yahu bu kulaklıkların bilgisayarlarda sorunsuz kullanılmaması çok saçma çünkü hem kaliteli markalar hem de pahalı ürünler. Yine de daha çok bilgisayarda vakit geçirdiğim için almaktan vazgeçiyorum bu ürünleri. Hepinize tekrar teşekkürler.

Peki sizde de dizi film müzik izlerken gecikme, takılma var mı? Memnuniyet düzeyiniz nedir?

Ben hem telefon hem arada bilgisayarda film vs şeyler için şunu almıştım. Ne gecikme oluyor ne kopma :) fiyatı da uygun. Bu tarz birşey arayan varsa tavsiye ederim. Tabi oyunları bununla oynamıyorum :)

Öncelikle hepinizin yorumu için teşekkür ediyorum. Google bile değil sadece Technopat Sosyal’de bu iki ürünü yazıp aratınca bilgisayara bağlayıp bir sürü sorunu olan insanla karşılaştım. Kulaklığı ayrı mikrofonu ayrı alma fikri de çok iyi ancak benim laptop’ımda bir tane jak girişi var ne yazık ki. Neyse bundan beri nasıl iphone kulaklığını bilgisayarda oyun oynarken kullanıyorsam, öyle devam ederim sorun yok [emoji1]. Dizi film izleyenlerde bile gecikme sorunu oluyormuş yahu bu kulaklıkların bilgisayarlarda sorunsuz kullanılmaması çok saçma çünkü hem kaliteli markalar hem de pahalı ürünler. Yine de daha çok bilgisayarda vakit geçirdiğim için almaktan vazgeçiyorum bu ürünleri. Hepinize tekrar teşekkürler.

Müzikden müziğe videodan videoya değişiyor.
Bazısında hiç gecikme yokken bazısında net yarım saniye gecikme oluyor oyunlarda gecikme olmadı ama ses kasamadım.

Bluetooth kulaklıklar müzik dinlerken aynı zamanda konuşma yapmak için tasarlanmamıştır yani hem müzik dinlerken ya da oyun oynarken aynı zamanda da konuşayım sesim gitisin diye düşünüyorsanız öyle değil, bu kulaklıklar genelde telefona bağlanır, çağrı gelince müzik kesilip telefon açılır mikrofon o zaman devreye girer, Windows ses denetim masasına bakarsanız cihazın kendi isminden başka "handsfree" gibi seçenekler görülür, işte telefon açılınca devreye o handsfree Audio ve Mic. Devreye girer, yani sonuç olarak Bluetooth kulaklık kullanıp oyun oynayacaksan ekstradan bir mikrofon bağlaman gerekir, tabii kablosuz kulaklığın başka şekilde bağlanmıyorsa.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı