Oyun laptopları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Harici bir monitör alıp masaüstü gibi kullanabiliyorsun zaten illa laptop ekranından oynamak zorunda değilsin.

Merhaba ben Gaming laptop kullandım 3 yıl oldu ondan sonra işte bu sıralar masaüstü aldım ve iyi ki almışım dedim, şimdi herkesin görüşü ayrıdır beraber değerlendirelim diye açtım konuyu, açıkçası bence laptoptan oyun oynanmaz. Neden oynanmasın diyecekseniz yani küçücük ekran kısaca ve masaüstü gibi performans alamiyorsun bir de masaüstünün keyfi ayrı ama avantaj kısmına gelelim evet laptoplar çok rahat taşınıyor yer kaplamiyor fazla ama sonuçta oyun odaklı bir cihaz almışken laptop almak saçma bence, laptop ile yatakta oyun falan oynayabiliyorsun diyenler olur yüksek ihtimal evet oynuyorsun ama şarj hemen bitiyor, sonuçta laptopu da masanda şarjda oynamak zorunda kalıyorsun. Bence laptop rahat dizi film izlemek için uygun oyun için değil ama doğru bazı arkadaşların okulları oluyor taşıma kolaylığından aliyorlar ama bence masaüstü taşıma zorluğuna değer, tabii kişisel tercih sizin fikirleriniz neler? Masaüstünün avantajları dedim zaten akıcı oyun keyfi ısınma problemi yok laptop gibi geniş ekran.

Tamamen kullanım amacına göre değişir yıllarca masaüstü kullandım şu an kullandığım laptopu iyi ki almışım diyorum gittiğim her yere götürüp her yerde Photoshop grafik tasarım kurgu montaj vb iş yapabiliyorum okulla ilgili her işi yapabiliyorum oyun oynuyorum dizi film izliyorum laptopun en iyi yanı tüm bunları her yerde yapabiliyor olmak verdiği güç mobilite ve özgürlük. Ekran 17.3" RTX 3070 Ti ve i7 12700H + 16 GB RAM var PC de masaüstünü aratmıyor bazen 32" monitöre bağlayıp kasa gibi kullanıyorum hatta. Güçlü ve iyi bir laptop > masaüstü diğer türlü masaüstü tercih edilir tabii başta belirttiğim gibi kullanım amacına göre değişir.

Çabuk ısınıyorlar ve parça değişimi yapamıyorsun, tam bir işkence.

Aslında laptopları amacı dışında kullanıyor bizim ülke. Kardeşim masaüstü sistemle karşılaştırıyorsun da onu üreten markanın ülkesi hem performansı yüksek sistem topluyor hem de taşıyım diye laptop alıyor. Olaya bir de bu mantıkla bakın.

Laptopta masaüstü gibi performans alınmıyor değil. Ne laptoplar var masaüstü sistemlerin bazılarından kat kat iyi performans veriyorlar.

Bence taşımak ihtiyaç ise faydalı cihazlar. Özellikle 14", küçük olanları çok hoşuma gidiyor.

Öyle bir laptop yok hocam. Senin o ne laptoplar var masaüstünden daha iyi performans alıyor dediklerinin fiyatıyla hertürlü daha iyi masaüstü toplanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı