Oyun laptopu tavsiyesi

Bütçe
25,000

halukovski

Zeptopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Baterist
Herkese merhaba,

Yakın zamanda bir oyun laptopu almayı düşünüyorum.
Kendim müzikle uğraşıyorum stüdyo davulcusuyum, FL Studio'da kayıt alıyorum aynı zamanda mix-mastering yapıyorum genelde metal müzik ile uğraştığımdan çok fazla kanal kullanıyorum. Normalde bu işler için Mac tercih ederim, ama arada sırada oyun da oynamak istiyorum. Sıkı bir oyuncu değilim; günde 2 saat oynarım oynamam, oyun vaktimin büyük çoğunluğunu OMSI 2 oynayarak geçiriyorum. Laptopun görüntüsü benim için önemli değil. Soğutma problemlerini de göz ardı ettiğimiz durumda en az 16 GB RAM'li ve güncel oyunlarda sorun yaşatmayacak laptop önerileriniz nelerdir? Kısa ömürlü olmasını istemiyorum, düzgün kullanım şartlarında uzun vadeli işimi görecek bir cihaz arıyorum. Bütçem en fazla 25.000TL, bir kuruş yukarısına çıkamam ne yazık ki. Bilgisayar teknolojisinden çok anlamıyorum maalesef, belirtmeyi unuttuğum bir şey varsa özür dilerim, uyarırsanız eklerim.
Teşekkürler.

Merhaba alper, teşekkür ederim. Başka öneriniz var mı? Monster'lar hakkında neler düşünüyorsunuz? Şu an HP kullanıyorum günlük olarak ve değişiklik istiyorum. Eğer başka öneriniz yoksa yapacak bir şey yok tabii.

Arkadaşımda Monster var. Bilgisayara hiç iyi davranmaz. Nasıl olduysa hiç sorun yaşamadı. Sadece garanti bitimine 2 hafta kala pili ölmüş. 40'a gelince falan kapanıyordu. Beraber gittik garantiye verdik 1 hafta sonra pili değiştirdiler. Bende HP Pavilion var. Dikkatli kullanmama rağmen garantiye 2 ay kala RAM'lerden bir tanesi bozuldu. Yaklaşık 3 ay uğraştım. En sonunda yeni bilgisayar gönderdiler. Şu an memnunum. Diğer bir öneri olarak ASUS ROG seriside iyidir.

Merhaba,

Gigabyte G5 KF-E3EE313SD Intel Core i5 12500H 16GB 512GB SSD RTX4060 Freedos 15.6" FHD IPS 144Hz

veya

Asus Tuf Gaming A15 FA507NU-LP053 Amd Ryzen 7 7735HS 8 GB 512 GB SSD Rtx 4050 144 Hz Freedos 15.6".

ikisinden birini seçebilirsin güncel laptoplar.Farkını aşağıdaki videodan öğrenebilirsin.ikisinden birini gözün kapalı seçsen pişman olmazsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, ROG ve TUF arasındaki farklar nedir? Acaba? Çok önemli değişiklikler var mı?

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Bu işlemci Intel kısmında hangi işlemciye denk geliyor acaba?

Arkadaşımda Monster var. Bilgisayara hiç iyi davranmaz. Nasıl olduysa hiç sorun yaşamadı. Sadece garanti bitimine 2 hafta kala pili ölmüş. 40'a gelince falan kapanıyordu. Beraber gittik garantiye verdik 1 hafta sonra pili değiştirdiler. Bende HP Pavilion var. Dikkatli kullanmama rağmen garantiye 2 ay kala RAM'lerden bir tanesi bozuldu. Yaklaşık 3 ay uğraştım. En sonunda yeni bilgisayar gönderdiler. Şu an memnunum. Diğer bir öneri olarak ASUS ROG seriside iyidir.

Monster hakkında hiç orta kısımda kalan yorum yok sanırım, kimisi hiç sorun yaşamıyor kimisi de servisten çıkamıyor... Önerdiğiniz ASUS'un işlemcisi Intel'de hangi işlemciye denk geliyor acaba?

Merhaba,

Gigabyte G5 KF-E3ee313SD Intel Core i5 12500H 16 GB 512 GB SSD RTX4060 FreeDOS 15.6" FHD IPS 144Hz.

Veya.

ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP053 AMD Ryzen 7 7735HS 8 GB 512 GB SSD RTX 4050 144 Hz FreeDOS 15.6".

İkisinden birini seçebilirsin güncel laptoplar. Farkını aşağıdaki videodan öğrenebilirsin. İkisinden birini gözün kapalı seçsen pişman olmazsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, detaylı yanıtınız için çok teşekkürler. İnceleyeceğim hemen.

O parayla alabileceğinin en iyisi ASUS TUF, arkadaşların attığı, hiç araştırma başka seçenek yok maalesef.

Merhaba. @DarkPassenger'ın attığı Gigabyte hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yeni konular

Geri
Yukarı