Oyun lobisindeyken yüksek GPU ve CPU kullanımı

7mseni

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Ekran kartı: RX 570 ROG STRIX.
RAM: DDR4 2400MHz.
Anakart: MSI A320 Pro.

Ekran kartımı ikinci el aldım (yüksek ihitmal mining çıkması) ekrna kartını takmadan önce bilgisayarım düzgün bir şekilde çalışıyordu değerleri stabildi.
Ekran kartını taktıktan sonra minig BIOS'unu normale çevirdim ama şimdi bilgisayar boşta iken işlemcim %70 %100 civarı çalışıyor, ekran kartım %50 değerlerde çalışıyor, RAM frekansım 1200 MHz de gözüküyor BIOS da 2400 MHz çekiyorum düzelmiyor.

Dosya Ekleri

• bura 1.png
    bura 1.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 52
  • bura.png
    bura.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Lobide de olsanız sonuçta oyundasınız, ve Alt TAB yapınca daha fazla yük biner işlemci ve ekran kartına. Bazı oyunlar arka planda normal şekilde çalışmaya devam ediyor çünkü.
Arkadaşımda aynı işemci ve anakart var onun vega 8 apu ekran kartı var discord yayını + valorant + operada geziyor bir yandan ve cpu kullanımı %50 geçmiyor gpu da %20 geçmiyor bende rx570 var ve sadece discord ve valorant açıkken %90 ları görüyorum.
Ekranınız kaç Hz ve kaça sabitlediniz hocam. 144e sabitlediyseniz fazla değişeceğini sanmıyorum ancak 60Hz ise değişmesi lazım kullanımların.
60 hz hocam fps kısıtlayınca da aynı değerler kısıtlamayınca da . . .
Sorunum tam olarak şu. Bilgisayar boşta iken yüksek gpu ve cpu değerli alıyorum. Oyundayken 200-150 fps değerlerinden 30 fps ani drop giriyor

Geri
Yukarı