Oyun Motoru Önerisi

eymentphoto

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 12 yaşındayım kodlamada ve oyun geliştirmede yeniyim.
2D oyunlar yapmak istiyorum (3D sanmam) biraz araştırdım ve Godot, Game Maker Studio 2 ve Unity'i buldum.
Hepsini indirdim biraz inceledim. Açıkçası GMS 2'yi biraz daha iyi buldum. Fakat tam emin değilim. Size de sormak istedim.

-Herhangi bir programlama dili bilmiyorum, babam JavaScript biliyor.
-2D platform ve RPG oyunlar yapmak istiyorum.
-Fiyatlarında bir sıkıntım yok (mesela Godot un ücretsiz olmasını katmanıza gerek yok)
-Open Source olup olmaması önemli değil.

Sizce benim için en iyi motoru Godot mu GMS 2 mi Unity mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
2D oyunlar yapmak istiyorum (3D sanmam) biraz araştırdım ve godot, Game maker Studio 2 ve Unity'i buldum.
Hepsini indirdim biraz inceledim. Açıkçası GMS 2'yi biraz daha iyi buldum. Fakat tam emin değilim. Size de sormak istedim.

-Fiyatlarında bir sıkıntım yok (mesela godot un ücretsiz olmasını katmanıza gerek yok)

Sizce benim için en iyi motoru godot mu GMS 2 mi Unity mi olur?

Oyun kodlamak öyle kolay değil C# dilini falan bilmen lazım ama basit bir oyun yapmak için kod gerektirmeyen bir oyun için Unity'i indir araç ev falan yok biter.
Ama Unity'le falan oyun yaparsan parayla satmaya çalışırsan kimse almaz sebebi.
12 yaşındasın hiçbir yazılım dilini bilmiyorsun başka motorlarla oyun yapıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostum, Unity kullanabilirsin. Zaten çok profesyonel olarak kullanmıyorsan, ücret ödemene gerek yok. Sadece son 1 yıldaki gelirinin 100k doları geçmemesi gerekiyor.

Bu arada yapamazsın edemezsin diyenlere kulak asma sakın. Hiç kimse annesinin karnından yazılımcı olarak çıkmıyor :) Unutma, çalışırsan başarırsın.

Sadece sana önerim, hangi oyun motoru ile çalışmaya başlayacaksan, önce o motorun kullandığı programlama dilini az da olsa öğrenmeye çalış.

Oyun kodlamak öyle kolay değil C# Dilini falan bilmen lazım ama basit bir oyun yapmak için kod gerektirmeyen bir oyun için Unity'i indir araç ev falan yok biter
Ama unity'le felan oyun yaparsan parayla satmaya çalışırsan kimse almaz sebepbi
12 yaşındasın hiç bir yazılım dilini bilmiyorsun başka Motorlarla oyun yapıyorsun
Önemli olan birinin alıp almaması değil.

2D oyunlar yapmak istiyorum (3D sanmam) biraz araştırdım ve Godot, Game Maker Studio 2 ve Unity'i buldum.

-Fiyatlarında bir sıkıntım yok (mesela Godot un ücretsiz olmasını katmanıza gerek yok)

Sizce benim için en iyi motoru Godot mu GMS 2 mi Unity mi olur?
Karşılaştırma yapacak olursak;

Unity'nin büyük bir topluluğu var öğrenmene ciddi katkısı olur ama basit 2B oyunlar için C# ile uğraşmama gerek yok normalde benim de kullandigim Godot motorunu önerirdim ama eğer baban Javascipt biliyorsa burada GML öğrenmene yardımcı olur Game Maker'ın kullandığı GML Javascipt'e türemiş diye biliyorum game maker basittir ve her ne kadar game maker 2 artık biraz eskise de güzel 2B oyunlar yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı