Oyun Motoru Tavsiyesi

Taha ESlik

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba, aklımda Subway Surf tarzi bir proje var. Daha once Eclipse'de calistim ama hic oyun deneyimim yoktur. Aklimdaki proje icin hangi oyun motorunu önerirsiniz? Ve ilerde baska projeler icin hangi dili öğrenmem faydali olur? Su an motor olarak Unity düşünüyorum. :) Sonsuz koşu oyunu için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Subway surf te sanırım unity ile yapıldı. Bu tarz oyunlar için en iyi free motor Unity dir. Hele Unity 5 te gelen ışıklandırmalar çok güzel olmuş, lightmapping falan gerçekten çok güzel.

Cevap icin sağolun bende unityle geliştirmeye baslayacagim :)) unityde oyunlarin kasmamasi icin shadermap diye bi program varmis grafikleri fbxmi ne yapmamiz gerekiyormus bunun hakkinda bilginiz varmi adam akilli bi sonuc bulamadim :).

Cevap icin sağolun bende unityle geliştirmeye baslayacagim :)) unityde oyunlarin kasmamasi icin shadermap diye bi program varmis grafikleri fbxmi ne yapmamiz gerekiyormus bunun hakkinda bilginiz varmi adam akilli bi sonuc bulamadim :).
Başka anlamları varmıdır bilmiyorum ama. Lightmap var gölgeleri vb şeyleri. Kaplamaya ekliyor sabit sahneler de güzel görüntüler çıkabiliyor. FBX bir dosya biçimi 3 boyutlu ojelerin dosya biçimi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı