Steam Oyun nasıl satışa çıkarılır?

tahaokumus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bir oyun geliştirip bu oyunu Steam üzerinden satışa çıkaracağım. Ama ben bu Steam'in kaç para komisyon kestiğini oyunların öne çıkanlara düşme mantığını falan fazla bilmiyorum. Bilgisi olanlar konu hakkında bilgi verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi platformda çıkartmak istiyorsunuz? Steam ise öncelikle geliştirici hesabı açmalısınız. Bunun için $100 USD ödemelisiniz. Sonrasında oyununuzu yayınlıyorsunuz onay gelince de Steam'de oluyor. Steam %30 komisyon alıyor oyunlardan. Kendiniz de ek olarak vergisini ödemelisiniz ayrıca. Bu şekilde bakıldığında oyun parasının %50 civarını alabiliyorsunuz belki daha da azdır.

Tamam öyle olsun ama o oyun satılacak mı? Satılmayacak, konu sahibi arkadaş da üzülecek. Baştan uyardım sadece.
Satılmayacak mı? Kahinsiniz de haberimiz mi yok. En uyduruk oyun bile Steam'de satılıyor sadece az kişi alır duruma göre. Konu sahibinin yaptığı veya yapacağı oyunu bilmeden konuşmanız da ayrı bir komiklik. Bilginizin olmadığı konularda lütfen yargıda bulunmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı