Steam Oyun nasıl satışa çıkarılır?

Merhaba arkadaşlar. Ben bir oyun geliştirip bu oyunu Steam üzerinden satışa çıkaracağım. Ama ben bu Steam'in kaç para komisyon kestiğini oyunların öne çıkanlara düşme mantığını falan fazla bilmiyorum. Bilgisi olanlar konu hakkında bilgi verebilir mi?

Steam için 100 dolarlık Direct Fee ücreti var, yakın zamanda ben de ekibim ile geliştirdiğimiz korku oyununu birkaç küçük yayıncıya reklam yaptırarak satışa sunmayı düşünüyorum.

Oyununuz sağlam ise güzel fiyattan satışa koyabilirsiniz, daha az satılır fakat iyi para kazandırır. Ya da oyunu 60 kuruşa kart düşüren kitle için yayınlayabilirsiniz. Hem koleksiyon kartlarından az da olsa kazanırsınız, hem de 60 kuruş olacağı için aynı zamanda çok fazla oyun koleksiyoncusu olduğu için daha fazla satarsınız.

Böyle bi' durum olsaydı sizce arkadaş buraya gelip konu mu açardı?

İyide adam, oyunum tutar mı demiyor, oyunumu Steam de nasıl satışa sunarım diyor. Daha yazmayacağım çünkü konu ile alakasız oluyor bu konuşmalar. Neyse ki arkadaşlar yardımcı olmuş.

Satılmasa bile denemiş olurum. Yaşım daha 15
Hangi dil ve oyun motoru ile geliştirmeyi düşünüyorsunuz hocam?

Satılmayacak mı? Kahinsiniz de haberimiz mi yok. En uyduruk oyun bile Steam'de satılıyor sadece az kişi alır duruma göre. Konu sahibinin yaptığı veya yapacağı oyunu bilmeden konuşmanız da ayrı bir komiklik. Bilginizin olmadığı konularda lütfen yargıda bulunmayın.

Koleksiyon kartı veren olursa peynir ekmek gibi gider.

Geri
Yukarı