Oyun normalde kasıyor alt-taba atınca kasmıyor

denizkynkk

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yok
Arkadaşlar, bazı oyunlarda örnek olarak Roblox kasıyor fakat bilgisayarı ilk aldığımda böyle bir şey yoktu ama 2 - 3 ay önce kasmaya başladı ama alt-taba atınca kasmıyor, bunun çözümü var mı?

Roblox içinse Releases · axstin/rbxfpsunlocker bun kullanın 60 FPS sınırını maksimum FPS sınırı yapıyor ve sisteminiz ne sisteminizi belirtmeden bir şey diyemeyiz
Sistem özelliklerim: MSI RX580 ARMOR AMD RYZEN 5 2600 8GB RAM MSI B450M PRO-VDH
Roblox içinse Releases · axstin/rbxfpsunlocker bun kullanın 60 FPS sınırını maksimum FPS sınırı yapıyor ve sisteminiz ne sisteminizi belirtmeden bir şey diyemeyiz

Sadece Roblox'da değil birkaç oyunda daha var bu sorun.

@denizkynkk dostum yardım etmeye çalışcam videolar koyacağım sana eğer olmadıysa yaz her zaman buradayız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Abi gözünü seviyim bak yine bozcam diye korkuyorum.

Dostum en kötü tamirci 100 TL alır ama sana videolar koydum onlara bakabilirsin.
@denizkynkk bir yerden bulup koydum.
1) MSI Afterburner yükleyip, GPU, CPU ısılarına bakın. Ayrıca yeterince güç harcıyor mu buna da bakın. RivaTuner programı ile oyun içinde bilgi göstermesi için ayarlanabilir FPS takibi yapılabilir. Nasıl bir "kasma" durumu olduğunu buradan takip edebilirsiniz.
2) Ryzen Master varsa kesin silin. İşlemcinin performansını feci düşürüyor.
3) Ekran kartı driverini DDU kullanarak kaldırın tekrar yükleyin.
4) BIOS ayarlarından, RAM voltajını otomatikten alıp, manuele ayarlayıp -1.35-'e getirin. 1.35 Volt RAM'ler için stock değerdir. Ve RAM timinglerine bakın. CL 16 18 18 20 36 gibi değerler olması lazım. 1-2 numara oynayabilir.
5) Anakart'ın BIOS'unu güncelleyin.
6) Son çare ekran kartının BIOS'unu güncellemek. Bunun için garantiye yollamanız lazım.

@denizkynkk dostum yardım etmeye çalışcam videolar koyacağım sana eğer olmadıysa yaz her zaman buradayız.

Dostum en kötü tamirci 100 TL alır ama sana videolar koydum onlara bakabilirsin.
@denizkynkk bir yerden bulup koydum.
1) MSI Afterburner yükleyip, GPU, CPU ısılarına bakın. Ayrıca yeterince güç harcıyor mu buna da bakın. RivaTuner programı ile oyun içinde bilgi göstermesi için ayarlanabilir FPS takibi yapılabilir. Nasıl bir "kasma" durumu olduğunu buradan takip edebilirsiniz.
2) Ryzen Master varsa kesin silin. İşlemcinin performansını feci düşürüyor.
3) Ekran kartı driverini DDU kullanarak kaldırın tekrar yükleyin.
4) BIOS ayarlarından, RAM voltajını otomatikten alıp, manuele ayarlayıp -1.35-'e getirin. 1.35 Volt RAM'ler için stock değerdir. Ve RAM timinglerine bakın. CL 16 18 18 20 36 gibi değerler olması lazım. 1-2 numara oynayabilir.
5) Anakart'ın BIOS'unu güncelleyin.
6) Son çare ekran kartının BIOS'unu güncellemek. Bunun için garantiye yollamanız lazım.

Abi çok sağ ol ama benim bu kadar teknik bilgim yok ama bildiğim kadarını deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı