Oyun Oynama Bozukluğu Hastalık Olarak Kabul Edildi

Oyun oynayan kitle -13 olduğu için, bu kadar yoğun oyun oynamanın hem diplomatik başarıya hem beyin ve göz sağlığını olumsuz etkilediğini idrak edemedikleri için ve en önemlisi aşırı "Veled"lik yüzünden böyle kabul edilmiş olmalı. Yoksa ben dünyada +13 olup da aşırı fazla oyun oynayan bunu takıntı haline getiren diğer işlerini oyun oynamak adına ihmal eden kitlenin -13 kitle kadar olduğunu düşünmüyorum.

Yan odamdaki bir genç, ne zaman odada olsam gece-sabah-öğlen farketmez oyun oynuyor. Neyse ki duvarı tıklattığımda sesini azaltabiliyor, daha o kadar bağımlı değil (!)

Zamanınıza, vücudunuza yazık. Ayda yılda bir oynayanı anlarım da her gününü buna ayıran adama, gülerim.
Ayda yilda bir mi? Abartmayin o kadar. Her gun 2-3 saat normaldir diger islerini aksatmiyorsan.

Eskiden Metin2, Silkroad, Knight, Wolfteam ve benzeri oyunları oynayanlar okuldan kaçıp internet kafeye gidiyorlardı tüm zamanlarını orada harcıyorlardı. Aklıma bu geldi. Şu anda bu tip bağımlılık yapacak oyun olduğunu düşünmüyorum yine Minecraft, PUBG gibi oyunlar oynanıyor ama bu derece şiddetli olduğunu düşünmüyorum.

Yani bağımlı olanlar bu sebepten ötürü eğitimlerini ya da işlerini kötü yola sürüklüyorlar. Ama şu da bir soru işareti ki acaba ben de dahil olmak üzere bu oyun bağımlısı kişiler oyun oynamasalar veya bıraksalar mühim işler yapacaklar mı? Derslerine çalışacaklar mı? Bence hayır. Oyun oynamayan kişilerin daha mantıklı iş yaptıklarını düşünmüyorum. Dışarda boş gezinmek, lüks kafelerde ailelerinin zorlukla kazandığı paraları yemek daha mantıklı olmasa gerek.

Ayda yilda bir mi? Abartmayin o kadar. Her gun 2-3 saat normaldir diger islerini aksatmiyorsan.
Günlük oyun oynayan kişinin oyunlardan zevk alabileceğini düşünmüyorum çünkü alışkanlığa evrilmiş durumda. Alışkanlığın sonu bağımlılık olacaktır. Kişi ilk zamanlarındaki zevki alamadıkça, eski günlerdeki zevk umuduyla daha da zaman ayırıp, hayattan kopacaktır. Buna her bağımlılığı koyabilirsiniz, bu şekilde gelişir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı