Oyun oynamak artık sarmıyor

Abi 1 yılı geçti nasıl çözdün. Ben ara verdiğim için şu an sorunu çok iyi çözdüm.

Benim stajlar vs. başladığı için bayağı yoğunlaştım, neredeyse hiç vakit bulamıyorum. O yüzden aralarda hafta sonlarında oynadığımda çerezlik oyunlar oynuyorum. Hikayeli oyunlar ara girince bölünüyor o yüzden hikayeli giremiyorum. FIFA Ultimate Team olsun, FIFA konsept kariyerler olsun, CS2 oynayıp kasa düşürmek olsun böyle takılıyorum sadece. Vakit bulabilsem ben de çözmüş olabileceğimi düşünüyorum çünkü hem yoğunluktan hem de çerezlik oyunlardan çok sıkıldım.

Sarmayan şey oyun oynamak değil oynadığın oyunlar. Kaliteli ve saran oyunlar oynarsan bayağı sarar. Artık seçici olmanın zamanı gelmiş gibi.

Ben o dönem aslında kaliteli oyunların epey suyunu sıktığım için sıkılmıştım. Kaliteli, saracak oyun bulamıyordum. Sonra Sekiro ile tekrardan toparladım fakat bu sefer de stajların başlaması ile vakit bulamaz oldum.

Ya bende aynı problemi yaşıyorum. 2020 yılından beri düzenli oyum oynayan biriyim. Neredeyse çoğu kaliteli oyunu oynadım ama artık 1 senedir ne oynasam sarmıyor. Yani ilk 2 saatte hoşuma gitse bile sonradan yine sıkıyor. Oyun oynamaya 4 ay ara verdim okul yüzünden. Bu sırada oyunları özlerim yarıyıl tatilinde doya doya oynarım dedim, yok abi hiç özlememişim. Ne yapsam bilmiyorum. Oyun oynamayı bırakmayı ciddi ciddi düşünüyorum artık. Sonsuza kadar yani.

Ya bende aynı problemi yaşıyorum. 2020 yılından beri düzenli oyum oynayan biriyim. Neredeyse çoğu kaliteli oyunu oynadım ama artık 1 senedir ne oynasam sarmıyor. Yani ilk 2 saatte hoşuma gitse bile sonradan yine sıkıyor. Oyun oynamaya 4 ay ara verdim okul yüzünden. Bu sırada oyunları özlerim yarıyıl tatilinde doya doya oynarım dedim, yok abi hiç özlememişim. Ne yapsam bilmiyorum. Oyun oynamayı bırakmayı ciddi ciddi düşünüyorum artık. Sonsuza kadar yani.

Kitap oku. Spor yap. Sonra oyunu oynamak için değil canın istediğinde ve istediğin oyuna gir. Sorun bende de vardı ve PS4'ümü sattım. Şimdi PC aldım artık rekabetçi oyun oynamak istediğim için CS giriyorum artık. Araya çok uzun olmayan hikayeli oyunlar sıkıştırıp oyunlardan zevk alabiliyorum. Sorun az da olsa oyunun İngilizce olup anlamamam. Artık büyüdün oyunun seni çekmek için oyun olması artık yetmez oyunun hikayesininde seni çekmesi lazım.

Geri
Yukarı