Oyun Oynamak Bataryayı Öldürür mü?

FurkanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşların önerileri doğrultusunda sonunda Xiaomi Mi A1 alabildim. Tabletim bozulduğu için hep bu telefondan oyun oynuyorum. Ablam ve babamdan sürekli tepki alıyorum. Sürekli bataryayı öldüreceğini söylüyorlar. Evet biraz fazla oynadığımı kabul edebilirim ama gerçekten de oyun oynamak bataryayı öldürür mü?

Oyun oynayarak bataryanın ısınmasını ve aşırı güç kullanımından pilin çabuk bitmesini sağlarsın. Özellikle aşırı ısınma olduğunda bataryayı yıpratır. Pin deşarj şarj işlemleri pilin ömrünü doğal olarak azaltacak.

Öyle ya da böyle bu batarya zamanla ömrünü tamamlayacak. Aşırı oyun oynamadığınız sürece sorun olmaz.

Oyun oynayarak bataryanın ısınmasını ve aşırı güç kullanımından pilin çabuk bitmesini sağlarsın. Özellikle aşırı ısınma olduğunda bataryayı yıpratır. Pin deşarj şarj işlemleri pilin ömrünü doğal olarak azaltacak.

Öyle ya da böyle bu batarya zamanla ömrünü tamamlayacak. Aşırı oyun oynamadığınız sürece sorun olmaz.
Oyuncu laptopları için artık yeni nesil batarya çözümleri getirilmeli. Aynı boyutta olmasına rağmen, 10 kat daha geniş kapasiteli bataryalar üretemezler mi?

Şu an en yaygınlardan birisi Lityum iyon bataryalardır. Katı hal bataryalar gibi yeni nesil yüksek kapasiteli bataryalar üretilmek için çalışmalar yapılmakta. Ki zaten standarta uygun yeni nesil batarya teknolojisi bulunursa bu bir devrim olacaktır.
Bi' ara Samsung yeni batarya teknolojileri üzerinde çalıştığını söylemişti sanırım. Bu doğru mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı