Oyun oynamak için Windows 7 vs Windows 10

EnesTech

Hectopat
Selam technopat sosyal kullancıları size bir sorum olacaktır. Windows7 mi? Windows10 mu? Açık bir cevap bekliyorum ancak direkt Windows 10 veya Windows 7 yazmanızı pek öneremem. Şöyle yapmanızı isterim, Windows 7'deki oyunların FPS ve Windows 10 oyunlarındaki FPS karşılaştırması gibi. Örn: Windows 10 (oyun ismi)'de 70 FPS sabit alıyor, Windows 7 75 FPS sabit alıyor gibi. Bu doğru değil ama sadece bir oyun değil cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir Windows 10 geçiyor, bir Windows 7. Aralarında oyun performansı için tercih ettirecek bir fark yok, hangisinde rahat ediyorsanız onu kullanın. Bağnaz gibi Windows 10 diye yatıp kalkmanın mânası yok. Tabii ki Windows 10 daha güncel ve daha çok içerik barındıran bir işletim sistemi ama Windows 7'yi hâla daha kullanan bir çok kişi var.

Oyundan oyuna değişir bu. Hangisi daha iyiden ziyade oyunla ilgili bir şey bu. Bazı oyunlar DX 12'de daha stabil çalışır, bazıları DX11'de. İşletim sisteminin bildiğim kadarıyla doğrudan bir etkisi yok. DX12 sadece Win 10'da olduğundan DX 12'de daha stabil çalışan bir uygulama. Doğal olarak Win7'den biraz daha FPS verebilir. Tabii Windows 10 arkada çok gereksiz şeyler çalıştıran bir sistem. Bunları kapatmanız lazım, kapatmazsanız disk, işlemci ya da RAM kullanımına bağlı. Win 10'da daha az FPS almanız da mümkün.
Birde aynı şekilde oyun geliştiricileri hangi Windows temelli geliştirirse o yine 1 tık avantaj sağlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel bir bilgisayar da tabi ki Windows 10 özellikle DX12 desteği ile performans farkı oluyor tabi. Ama eski bir bilgisayara Windows 10 yüklemek sistemi daha çok yorabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı