Oyun için Windows 10 mu Windows 8 mi tercih edilmeli?

İşletim sistemi
Windows 7

Windows 11

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar. 10 gün içerisinde Windows 7 piyasadan çekileceği için bu soruyu soruyorum. Sizce Windows 8 mi kullanmalıyım Windows 10 mu? Oyun konusunda hangisi iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 hiçbir şey için tercih edilmemeli der ve susarım. :)
şu anda 8.1 kullanıyorum ve windows 10 kullansam daha beter bir performans alacağım . dar bir pencereden bakıyorsunuz herkeziniyi bir sistemi olmayabilir kaldıki arkadaş win7 kullanıyor bir pc win7 kuruluysa herhalde 2-3 yıllık bir sistemi olamaz .

Sisteminde SSD yoksa Windows 10'a geçmen çok büyük bir hata olur. Wİndows 10 aşırı derecede diski zorlayan bir işletim sistemidir. Bilgisayarında SSD yoksa gönül rahatlığıyla Windows 8.1 Home geçebilirsin sakın Pro geçme çünkü Pro iş yerleri için özel hazırlanmış sistemlerdir ve daha çok sistem isterler. Oyun oynayacaksan Windows 8.1 Home geçebilirsin.

Home ve Pro arasında domain join, offline files, remote vb. farklar vardır. Sistemsel güç isteyen bir fark yoktur.

şu anda 8.1 kullanıyorum ve windows 10 kullansam daha beter bir performans alacağım . dar bir pencereden bakıyorsunuz herkeziniyi bir sistemi olmayabilir kaldıki arkadaş win7 kullanıyor bir pc win7 kuruluysa herhalde 2-3 yıllık bir sistemi olamaz .

7 kullanan kişi 10'da rahatlıkla kullanabilir diye düşünüyorum, sistemsel bakarak. Neden daha beter bir performans alsın? 10 default olarak sistem dostu olmayabilir ama birkaç yapılandırma ile gayet stabil çalışır hale getirilebilir.

Kendini acındırmayı kes ve mesajımı iyi oku. Arkadaşın mesajını alıntıladım,
Bunun disk ile ne alakası var?
Dedim. PC'leri değiştirmeye gerek yok, şimdiki sistemime sahip olmak için sahip olduğum çoğu şeyden vazgeçtim, kolay olmadı.

Ki zaten arkadaş da yanlış yaptığını düzeltmiş, şahsıma özür dilemiş. Sana ne oluyor? Görmeden yorum yazmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı