Oyun oynamak telefon bataryaya zarar verir mi?

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Öncelikle merhaba uzun zamandır yoktum malum cezalar falan :) neyse konu şu; telefonda çok takılan biri değilim Instagram, WhatsApp, YouTube gibi uygulamalarda takılırım. Bu aralar sadece düşük boyutlu bir futbol oyunu indirdim ama şöyle bir sorum var acaba bu oyunları oynamak telefonun bataryasını etkiler mi? (hızlı pil bitmesi vb.). Günde 1 kere şarj ediyorum ve genellikle 30'un altına düşmüyorum ve şarjda telefona bakmıyorum. Telefon ise çok eski değil. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pilin ömrünü azaltsa da bu tür şeylerden kaçınmaya gerek yok. Ara sıra oynayabilirsin, oyuncuysan zaten oynamamak tuhaf olur. Telefonu alıp bir şey yapmamak da mantıksız. En fazla pil değiştirirsin belli bir yıldan sonra.

Her bataryanın belirli bir devir sayısı vardır. Siz haliyle oyun oynadığınızda daha çok şarja takacaksanız bu da devirden götürecek.

şarjda oynamazsanız, telefon kapanana kadar oynamazsanız birde cihazı fazla ısıtmazsanız hiçbir şey olmaz

Reis hiçbir şey olmaz tabii şarjda oynamayacaksın telefonu ısıtmayacaksın arkadaşım telefonunda 35 tane oyun var birşey olmuyor 3 yıldır

Son düzenleme:

Geri
Yukarı