Oyun oynamak vs Oyun izlemek

JahOver98

Centipat
Şimdi ben mesela 60 second diye bir oyun var, o oyunu oynıyacağım ama bir youtuber o oyunu yayınlıyor ben izliyorum. Sizce böyle bir konuda oyun oynama zevkiniz gider mi? Ben bu olayı düşünmeye başladım. Ama bir yandan da şunu diyorum bu oyunları izleyemezsem oyun bulamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben mesela 60 second diye bir oyun var, o oyunu oynıyacağım ama bir youtuber o oyunu yayınlıyor ben izliyorum. Sizce böyle bir konuda oyun oynama zevkiniz gider mi? Ben bu olayı düşünmeye başladım. Ama bir yandan da şunu diyorum bu oyunları izleyemezsem oyun bulamam.
Oynamak gibisi olmaz lakin sistemin varsa...

Kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, mesela ben başkasının oynadığı oyunu izledikten sonra açıp kendim oynasam gram zevk alamam. Oyunları kendim keşfetmeyi ve kurcalamayı seviyorum.

Oyunu oynayan yayıncıdan sonra açıp oynayınca bana AC yan görevleri gibi keyifsiz ve gereksiz bir tekrar gibi geliyor.

Ancak kimi izler, sonra da oynar ve sanki ilk defa oynuyormuş gibi keyif alır. Tercih meselesi.

Eğitim videosu oyundaki detaylar hakkında videolar zevkinizi kaçırmaz aksine arttırır,CSGO LoL gibi oyunları izliyip gaza gelip girebilirsiniz :) Türkiye standartlarında iyi bir bilgisayar almak bile 2000 aşşağısı tutmuyor oyuncular doğal olarak mağdur son çareyi izlemek olarak buluyorlar tabi bahsettiğim belli bir kitle,bilgisayarı iyi olup da izleyen var tabi.

Eğitim videosu oyundaki detaylar hakkında videolar zevkinizi kaçırmaz aksine arttırır,CSGO LoL gibi oyunları izliyip gaza gelip girebilirsiniz :) Türkiye standartlarında iyi bir bilgisayar almak bile 2000 aşşağısı tutmuyor oyuncular doğal olarak mağdur son çareyi izlemek olarak buluyorlar tabi bahsettiğim belli bir kitle,bilgisayarı iyi olup da izleyen var tabi.
benim izlediğim oyun kanaları genelde seri halinde gidiyorlar tam olarak bilmiyorum ya şimdi eğer izlemesem sanki yeni çıkan oyunları kaçırıcam yada unutucam ben mesela bir oyun serisini cok izledim artık oyunu alınca bir bölümde ne oldugunu anlıyacagım sizce kötümü yoksa iyimi ve oyun kanalarını izlemeyi bırakıp böylemi devam etmelimiyim yoksa ne yapmalıyım kafam cok karışık biliyorum eğitimli videolar gaza getiriyor ben bu eğitim videoları yüzünden kaç kere CSGO yu sildim geri yükledim kaç kere LOL'ü yükledim geri sildim. kafam hala karışık.
Oyundan bile soğuyorsun. Ama Dota Pubg vs. gibi oyunları öğretici olarak izlemek büyük katkı sağlıyor.
evet oyunlardan sıkılıyorum oynayınca ama gerçekden o kadar alıştımki bırakınca yeni yada gözden kaçırdıgım oyunlar olucak bilmiyorum ya mesela 60 second eğer videolarını izlemeseydim hiç görmezdim

Tabii oynamak.
Video izleyerek öğrenmek yerine kendim öğreniyorum bu çok daha iyi oluyor.
Şu an çoğu oyunda çok iyiyim ve kendim öğrendim ve kendi taktiklerim var.
Hatta hilelerin kötü yanlarını çözdüm.

Oyununa bağlı. Mesela Detroit: Become Human oyununu izleyerek bitirdim farklı sonlarda. Açıkçası oyunu oynamayı da istemiyorum. Bana yetti. Tabii LoL, CSGO gibi oyunlar da izlenmez yani.

Oyun oynayanları seyretmek bence daha güzel. Oyun oynamak insanı çok sıkıyor. Bazen oyun oynayanlar bir yerde tıkandıkları zaman ben bunalıyorum.

Geri
Yukarı