Oyun oynamaya hakkım yok mu?

Telefondan da oyun oynayabilirsin.
telefonunu-cikar-in-gayet-iyi-bir-arguman-olmasi_2199620.jpg

İktidarın değişmesiyle oluşacak güven ortamı önemli. Yerli ve yabancı yatırımcı yeni iktidara güven duyarsa toparlanmak imkansız değil. Uygun ekonomi politikalarıyla toparlanırız yeter ki iktidar değişsin.

Dışarı çıkıp güzel vakit geçirilebilecek bir çok aktivite var. Gel görelim fiyatlar o kadar cep yakıyor ki, insan dışarı çıktığında eğleneceği anlar yerine cebindeki parayı düşünüyor. Hal böyle olunca evinde vakit geçirmek istiyorsun ama sistemin olmadığından "oyun oynamak" gibi basit bir eğlence bile lüks haline geliyor. Yapabileceğiniz eğlence içeren aktivite maksimum televizyonu kurcalamak.

Yurt dışında ortaokul-lise çağındaki çocuklar basit işler yaparak güçlü donanım ve sağlam ekipmanlarının olduğu sistemler kurabiliyor. Üniversite çağına geldiklerinde ülkeleri gezmek gibi bir sürü eğlenceyi tadabiliyor. Üstelik bunları yaparken maddi imkanları ortalama seviyedeyse pek de zorlanmıyorlar. Burada bunları yapabilmek ise artık hayalden öte gitmiyor.

Her şeyi geçtim. İnsan giden zamana üzülüyor çünkü geri gelmiyor. Zaten ilerleyen yıllarda yaşın da getirdiği sorumluluklar oluyor, insan kendine vakit ayıramıyor. Robottan hallice bir yaşam sürüyoruz.

Durumların düzeleceğine dair inancım da kalmadı. Tersini savunan arkadaşları da fazla iyimser bulmaya başladım. Çünkü her gün başka bir skandal görmekten içim şişti.

İktidarın değişmesiyle oluşacak güven ortamı önemli. Yerli ve yabancı yatırımcı yeni iktidara güven duyarsa toparlanmak imkansız değil.
İktidara gelecek ekipteki 2 kişi zaten bu sistemin mimarlarından. Ben Türkiye ortamında hiçbir siyasetçiye güvenmiyorum. Ki doğru aday konmazsa iktidarın değişeceğini düşünmüyorum. Umarım düzeliriz demekten başka bir şey gelmiyor aklıma.

Aklıma yürüyüş yapmak dışında bir şey gelmedi. Bir de @kino adlı arkadaşın da dediği gibi yılan oyunu :D

Geri
Yukarı