Oyun Oynarken Ani FPS Düşüyor

Silentac

Hectopat
PUBG, Rainbow Six ve ona benzer oyunlar oynarken FPS'im ani düşüşler yaşıyor. Mesela PUBG Ultra ayarlarda 85 civarı alırken 5 saniyede bir 45-60 arasına düşüyor saniyelik. Bu yüzden de oyun kasıyor. Bence AMD Software 2020'deki ayarlardan dolayı olabilir. Lütfen bana çözüm bulun lütfen ya saatlerdir uğraşıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG, Rainbow Six ve ona benzer oyunlar oynarken FPS'im ani düşüşler yaşıyor. Mesela PUBG Ultra ayarlarda 85 civarı alırken 5 saniyede bir 45-60 arasına düşüyor saniyelik. Bu yüzden de oyun kasıyor. Bence AMD Software 2020'deki ayarlardan dolayı olabilir. Lütfen bana çözüm bulun lütfen ya saatlerdir uğraşıyorum :(
Sorunun AMD sürücülerinden kaynaklandığın düşünüyorsanız AMD'nin profil ayarlarından Radeon Enhanced Sync(Gelişmiş Senkronizasyon)'i kapatın.

PUBG, Rainbow six ve ona benzer oyunlar oynarken FPS'im ani düşüşler yaşıyor. Mesela PUBG Ultra ayarlarda 85 civarı alırken 5 saniyede bir 45-60 arasına düşüyor saniyelik. Bu yüzden de oyun kasıyor. Bence AMD software 2020'deki ayarlardan dolayı olabilir. Lütfen bana çözüm bulun lütfen ya saatlerdir uğraşıyorum :(

Bende aynı sorunu yaşıyorum ekran kartı RX570 Red Dragon 256 Bit 4 GB RAM8x2 16 GB işlemci ise i3-9100F

PUBG, Rainbow six ve ona benzer oyunlar oynarken FPS'im ani düşüşler yaşıyor. Mesela PUBG Ultra ayarlarda 85 civarı alırken 5 saniyede bir 45-60 arasına düşüyor saniyelik. Bu yüzden de oyun kasıyor. Bence AMD software 2020'deki ayarlardan dolayı olabilir. Lütfen bana çözüm bulun lütfen ya saatlerdir uğraşıyorum :(

Eğer optional sürüm kullanıyorsanız adrenalin 2020 Edition 20.2.2 recommended (WHQL) sürümünü indirip kurmayı dener misiniz?

Eğer optional sürüm kullanıyorsanız adrenalin 2020 Edition 20.2.2 recommended (WHQL) sürümünü indirip kurmayı dener misiniz?
Eski 2019 sürümünü indirip bile denedim ama 2 gündür böyle oluyor.Da-ha önce hiç olmadı ve şöyle mesela R6 Oynuyorum 170-180 arası alırken 4 saniyede bir 75-60 arasına gidip geliyor gidip geliyor.. Nasıl anlatabilirimki daha iyi olmuyor hiçbir şey ya

Bende APU sistem kullanıyorum Vega 8 var GPU olarak. BIOS güncellemesi ve GPU güncellemesi yaptım Minecraft oynarken bile ani FPS düşüşü yaşıyorum. Çok sinir bozuyor.

Ayrıca sistemim karasız sanki. Youtube Videoları bozuluyor bazen. Kaynak tüketimi garipleşebiliyor. Sizde de böyle sorunlar var mı?

Bende APU sistem kullanıyorum Vega 8 var GPU olarak. BIOS güncellemesi ve GPU güncellemesi yaptım Minecraft oynarken bile ani FPS düşüşü yaşıyorum. Çok sinir bozuyor.

Ayrıca sistemim karasız sanki. Youtube Videoları bozuluyor bazen. Kaynak tüketimi garipleşebiliyor. Sizde de böyle sorunlar var mı?
Ben de vardı youtube izlerken kasıyorudu masaüstünde sağ tıklayınca açılan pencere açılmıyordu ben çöyle yaptım:arama yerine msconfig yazdım oradan önyükleme oradan da gelişmiş seçenekler işlemci sayısı orada bende fazla yazıyordu onu 1'e çektim ve kutucuğu kapadım yeniden başlattım biraz düzeldi.Ama yetmedi tabi.Sonra Denetim masası>Sistem ve Güvenlik>Sistemin altındaki gelişmiş sistema yaralarına tıkladım oradan performansa tıkladım ayarlardan bilgisayarım için en iyi olanı windows seçsine tıkladım düzeldi.Şuan sorunsuz çalışıyor pc tek sıkıntım oyunlarda fps düşüşü.

Bendede aynı sorun var. anlık sıcaklık sıçramalarından dolayı oluyor. belli periyotlarla fps düşüp yükseliyor. cpu ve Gpu sıcaklık limitini yükseltmemiz lazım. cpu sıcaklık limitini TherottleStop programıyla hallettim ben . gpu yu halledemedim 65 dereceyi geçince frekans düşürüyor. CPu ve gpu sıcaklıklarını izleyerek ghz lere etkisine bakın.sıcaklık limiti 60 lardaysa sebebı budur büyük ihtimalle

Sorunun AMD sürücülerinden kaynaklandığın düşünüyorsanız AMD'nin profil ayarlarından Radeon Enhanced Sync(Gelişmiş Senkronizasyon)'i kapatın.
Dediğinizi yaptım ama ancak aynı sonucu alıyorum.Ve Eskiden R6 Oynarken ekran kalitesi cidden aşırı iyiydi şimdi ise arka görünüm bulanık düzeltemiyorum. Lütfen yardımcı olun.https://www.youtube.com/watch?v=Mu5A9rPsA0s şöyle bir video yükledim youtube'a sol altta durumumu izah ediyor
Sorun GPU Kullanımının ani düşüş yaşamasıymış araştırdığıma göre. Ne yapabilirim ?
Denedim durum hala aynı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı