Oyun oynarken bilgisayar anlık kilitleniyor

Ceyhun.B

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sorunumu sizlere kısaca anlatayım. Bu olay dün olmaya başladı. Oyun oynarken, yarım saniye ile bir saniye arasında oyunda kilitlenme meydana geliyor ve normale dönüyor. Biraz araştırma yapsam da herhangi bir çözüm bulamadım. HDD sağlık testi yaptım. Hiçbir sorun ortaya çıkmadı. Bilgisayarım masaüstünde gayet stabil çalışıyor. Sıcaklık değerleri oyun içinde normal. Ancak oyunda tam kitlenme olduğu sırada GPU kullanımı %100'den bir anda %0'a düşüyor ve tekrar %100 oluyor. Aklımı kurcalayan şey ise; %0 olduğu için mi kitleniyor, kitlendiği için mi %0 olup tekrar %100 oluyor? Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunda mı oluyor 1 oyna özel mi? Sorununuzun cevabı ise 0 lar takılmalara neden olur doğrudur. Birde dokularda geç yüklenme gibi sorunlar oluyor mu? Hdd kaynaklı sorunlar genelde o şekildedir.

HD Tune den error scan testi yaptım. Herhangi bir sorun yok. Ram sağlık kontrolü yaptım onda da sorun yok. Bu arada demeyi unuttum. Forza Horizon 4 SSD ye kurulu ve onda 30 dk lık test sürecimde hiç o şekilde kitlenme yapmadı. Sistemim; Ryzen 5 2600, Sapphire Rx590, Kingston Predator 16gb 3200Mhz Ram, 1 TB seagate HDD, 250gb SSD, Asus B450 Tuf Plus Anakart. Sistem SSD ye kurulu. HDD de kurulu olan bütün oyunlarda yapıyor bu anlık kilitlenmeyi.
Her oyunda mı oluyor 1 oyna özel mi? Sorununuzun cevabı ise 0 lar takılmalara neden olur doğrudur. Birde dokularda geç yüklenme gibi sorunlar oluyor mu? Hdd kaynaklı sorunlar genelde o şekildedir.
F1 2020 de ilk oyuna girişte dokularda geç yüklenme oluyor.

SanDisk SSD Plus 240GB
SSD kronik sorunlu maalesef büyük ihtimal o yüzden sorun yaşıyorsun.

SSD kronik sorunlu maalesef büyük ihtimal o yüzden sorun yaşıyorsun.
Ancak ssd de yüklü olan forza horizon 4 de öyle bir sorun ile karşılaşmadım. Sadece hdd de yüklü oyunlarda karşılaşıyorum. Ssd de cyberpunk yüklü şuan, yarın onu da denicem. Bakalım kitlenme yapacak mı
SSD ye kurulu olan Cyberpunk 2077 de böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bir saat oynadım. Anlık kitlenme olmadı yani. Sorun acaba HDD de midir ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı