Oyun oynarken bilgisayar kapanma sorunu

fcakkoca

Centipat
Geçen hafta bir hazır sistem satın aldım ve kullanmaya başladım ilk başta bir sorun yok gibiydi ama daha sonra Fortnite, Forza Horizon 4, hellbade senua gibi oyunları oynarken bir süre sonra oyundan atmaya başladı, oyun bir anda donuyor ve ekran gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor yani masaüstüne atmıyor direk ekran kapanıyor ama kasa çalışıyor.

Ayrıca ilginç bir şekilde çok ısınıyor mu diye elimi kasanin yan tarafına koyduğumda da oyundan atip bu sefer masaüstüne attı yani ekran gitmedi.
Bunu birkaç sefer daha yaptım ve her seferinde aynı sey oluyor.

Ekran kartı driveri güncel, BIOS güncel, virüs taramasi yaptım virüs yok.

Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim;
AMD Ryzen 5 1600 İşlemci.
MSI B450-A PRO Max Anakart.
Corsair 8 GB Vengeance LPX 3000 MHz RAM.
Thermal take verse RGB 650W Güç kaynağı
ASUS ROG STRIX Radeon RX580 8 GB Ekran kartı
Adata 480 GB SU630 SATA SSD.

Fortnite 'da ki değerler bunlar;
IMG_20200202_015819.jpg

Daha yeni aldığım bilgisayarın böyle sorun çıkarmasi canımı sıkıyor yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta bir hazır sistem satın aldım ve kullanmaya başladım ilk başta bir sorun yok gibiydi ama daha sonra Fortnite, Forza Horizon 4, hellbade senua gibi oyunları oynarken bir süre sonra oyundan atmaya başladı, oyun bir anda donuyor ve ekran gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor yani masaüstüne atmıyor direk ekran kapanıyor ama kasa çalışıyor.

Ayrıca ilginç bir şekilde çok ısınıyor mu diye elimi kasanin yan tarafına koyduğumda da oyundan atip bu sefer masaüstüne attı yani ekran gitmedi.
Bunu birkaç sefer daha yaptım ve her seferinde aynı sey oluyor.

Ekran kartı driveri güncel, BIOS güncel, virüs taramasi yaptım virüs yok.

Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim;
AMD Ryzen 5 1600 İşlemci.
MSI B450-A PRO Max Anakart.
Corsair 8 GB Vengeance LPX 3000 MHz RAM.
Thermal take verse RGB 650W Güç kaynağı
ASUS ROG STRIX Radeon RX580 8 GB Ekran kartı
Adata 480 GB SU630 SATA SSD.

Fortnite 'da ki değerler bunlar;
Eki Görüntüle 495685
Daha yeni aldığım bilgisayarın böyle sorun çıkarmasi canımı sıkıyor yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Hangi ayarlar?

Elini kasaya dokununca da atıyorsa temassızlık var demektir. Sisteme çok yük binince de fazla çalıştığı için fan hızı olsun işlemci olsun ekran kartı buda temassızlığa neden olabilir. Ekran kartı yuvasını kontrol et ama dikkat et kırma

Elini kasaya dokununca da atıyorsa temassızlık var demektir. Sisteme çok yük binince de fazla çalıştığı için fan hızı olsun işlemci olsun ekran kartı buda temassızlığa neden olabilir. Ekran kartı yuvasını kontrol et ama dikkat et kırma
Ekran kartını sökeyim mi hocam pek anlamıyorum çünkü

Acaba ekran kartının çok ısınmasından kaynaklanan bir problem mi ?
Bilgisayarı yeni almışsın sanıyorsam garantisi bulunuyor diye düşünüyorum.
Bu yüzden öncelik ile satın aldığın sitenin müşteri hizmetlerine danış onlar seni yönlendirecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı