Oyun oynarken bilgisayarın uyku moduna geçmesi

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Arkadaşım bilgisayarı oyun oynarken bir anda bilgisayar kendi kendine uyku moduna geçiyor. Arkada bilgisayar çalışıyor. Reset atınca düzeliyor, oyuna girince geri atıyor. MSI Afterburner'dan ısı derecesine baktık ve sorun yoktu. Sistem aşağıdaki gibi.

i3 4130.
ASUS H81M-D r2.0.
RX560 4 GB.
8 GB DDR3 1600MHz.
1TB HDD.
400W PSU.

Yani belki BIOS ayarlarına girmeden, varsayılan olarak uyku modu aktiftir ama gerçi öyle olsa sorunun baştan beri mevcut olması gerekir. Aklımda tek ihtimal olarak monitör veya ekran kartı aklıyor. Başka ne olabilir bilemedim 😕
Yani 4 aydır kullanıyor bu ekran kartı ile.Bu arada masaüstüne gezerken hiç bir sorun yok.Saatlerce internette geziyor hiç sorun yok.Oyuna girince oluyor.

İyi Akşamlar ben de bir keresinde buna benzer bir şey yaşamıştım bilgisayar oyunu oynarken uyku moduna geçiyordu sonrasında şarj adaptörümden kaynaklı bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı yani bilgisayar yeteri kadar enerji alamadığı zaman kendini uyku moduna alabiliyor sizin ki de benzer bir enerji sıkıntısı olabilir.
yanlış bilgi vermek istemem benim başıma böyle bir olay geldi ve adaptörü değiştirerek halloldu ama sizinki daha farklı bir şey de olabilir.

İyi Akşamlar ben de bir keresinde buna benzer bir şey yaşamıştım bilgisayar oyunu oynarken uyku moduna geçiyordu sonrasında şarj adaptörümden kaynaklı bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı yani bilgisayar yeteri kadar enerji alamadığı zaman kendini uyku moduna alabiliyor sizin ki de benzer bir enerji sıkıntısı olabilir.
yanlış bilgi vermek istemem benim başıma böyle bir olay geldi ve adaptörü değiştirerek halloldu ama sizinki daha farklı bir şey de olabilir.
Yok hocam hep aynı düzende arkadaşım.Hemde PC.

Geri
Yukarı