Oyun oynarken bir anda cızırtı gelmeye başlıyor

Megg

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken bir anda gelen ses cızırtı kasması yaşıyorum. Valorant, asetto tarzı oyunlarda oluyor genellikle. Şarkı ve Discord'da konuşanların ve oyun içi seste çok aşırı kasma oluyor. Nedenini bulamadım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

PC:
Gigabyte RTX2060.
AMD Ryzen 5 2600.
Anakart TUF 540 Plus.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken bir anda gelen ses cızırtı kasması yaşıyorum. Valorant, asetto tarzı oyunlarda oluyor genellikle. Şarkı ve Discord'da konuşanların ve oyun içi seste çok aşırı kasma oluyor. Nedenini bulamadım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

PC:
Gigabyte RTX2060.
AMD Ryzen 5 2600.
Anakart TUF 540 Plus.
16 GB RAM.
Ayni ekan kartini bende kullandim, buyuk ihtimal coil whine sesi geliyor. Ekran kartindan gelip gelmedigini kontrol etme sansiniz var mi?

Bu arada coil whine zararsizdir bende bir sure sonra gecti.

Coil whine nedir bilmiyorum nasıl kontrol edeceğim.
Hocam bobin viziltisi sesi oluyor sadece ekran kartinda mi oluyor bilmiyorum ama cizirti tarzi ses geliyor. Msi afterburner tarzi programla ekran karti fanlarini acip kapatip ogrenebilirsiniz ama diger ayarlarla oynamayin, fan ayarini da geri otomatige getirmeyi unutmayin.

Hocam bobin viziltisi sesi oluyor sadece ekran kartinda mi oluyor bilmiyorum ama cizirti tarzi ses geliyor. Msi afterburner tarzi programla ekran karti fanlarini acip kapatip ogrenebilirsiniz ama diger ayarlarla oynamayin, fan ayarini da geri otomatige getirmeyi unutmayin.
Zararsiz bir sestir benim ekran karti farkli bir sorundan dolayi sifiri ile degismisti hala o ses devam ediyordu ama suanda ses gelmiyor yaklasik 3 sene oldu kart degiseli.

Hocam denedim MSI Afterburner'den başta 100'e aldığımda hafif bir titreme sesi geliyor ama sonra cızırtı sesi bobin sesi tarzı bir şey duymuyorum benim cızırtı dediğim ses kasadan gelmiyor oyunların sesi kasıyor ve cızırı şeklinde gelmeye başlıyor.

Hocam denedim MSI Afterburner'den başta 100'e aldığımda hafif bir titreme sesi geliyor ama sonra cızırtı sesi bobin sesi tarzı bir şey duymuyorum benim cızırtı dediğim ses kasadan gelmiyor oyunların sesi kasıyor ve cızırı şeklinde gelmeye başlıyor.
Anladim hocam o zaman coil whine degil. Oyunlarin sadece sesi mi kasiyor yoksa oyun da kasiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı