Oyun oynarken bir anda no signal hatası

Kaanokz

Centipat
Oyun oynarken bir anda no signal hatası. Her şeyi kontrol ettim. Sıcaklık normal, fanlar dönüyor ama oyun oynarken kapanıyor. Monitörü dönüştürücüyle kullanıyorum. Ekran geliyor, oynuyorum, sonradan kapanıyor. No signal hatası verdikten sonra bekliyorum, geri açılmıyor ancak yeniden başlatırsam açılıyor.
  • Ekran kartım: RX 470 ROG STRIX 4 GB.
  • İşlemci: Ryzen 3 1200 4 çekirdek.
  • PSU: 400W ASUS.
  • RAM: 8 GB.
  • HDD: 360 GB.

Dosya Ekleri

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    1,8 KB · Görüntüleme: 142
Eski bilgisayarda bende de oluyordu görüntü bozulup no signal diyordu. Ekran kartım arızalıydı bunu biliyordum karta fırınlama işlemi yapınca hata gidiyordu ama kart ne diye sorarsan AMD ATI Radeon HD 4870 X2 idi ve çok ısınıyordu. Bu hatayı önlemek için oyun oynadıktan sonra hemen bilgisayarı kapatma soğusun öyle kapat yoksa ekran kartı altındaki chipset ile PCB arasındaki lehimler chipsete değmiyor, yandaki lehim ile temas edebiliyor. Garantisi var ise garantiye yollayabilirsin.
Fırınlama =

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Eski bilgisayarda bende de oluyordu görüntü bozulup no signal diyordu. Ekran kartım arızalıydı bunu biliyordum karta fırınlama işlemi yapınca hata gidiyordu ama kart ne diye sorarsan AMD ATI Radeon HD 4870 X2 idi ve çok ısınıyordu. Bu hatayı önlemek için oyun oynadıktan sonra hemen bilgisayarı kapatma soğusun öyle kapat yoksa ekran kartı altındaki chipset ile PCB arasındaki lehimler chipsete değmiyor, yandaki lehim ile temas edebiliyor. Garantisi var ise garantiye yollayabilirsin.
Fırınlama =

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı işlemci ısı değerleri gayet normal fazla değil.
Ekran kartı eskimiş olabilir veya HDMI arayla çıkıyor olabilir.
HDMI'yı ve ekran kartını kontrol etmeni tabsiye ederim.

Monitörde VGA var bilgisayarda yok VGA dönüştürücü kullanıyorum.

Geri
Yukarı