Oyun oynarken ciddi lag sorunu

MR.X.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba internetden oyun oynarken internete ciddi şekilde lag giriyor ama daha çok Dead by Daylight oynarken oluyor pingim normalde 90-100 arası iken birden 1100'e çıkıyor dolayısıyla oyunu da oynayamıyorum ve bunu sürekli yapıyor.

Oyundan çıkıp Speed testten hızımı ölçtüğümde 1650 ping olduğunu görüyorum. Normalde 20 veya 30 olur. Superonline kullanıyorum 8Mbps ADSL. Müşteri hizmetlerini aradığımızda bağlantımda herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar. İnternetin hızını 70Mbps'ye çıkarmayı planlıyoruz fakat yine de acaba ping girer mi? Aldığım MS hızına faydası olur mu?
Öte yandan bu ani ping yükselmlerinin sebebini bilmiyorum genelde modeme restart atınca düzeliyor fakat her saat başı restart atmaktan artık sıkıldım.

Evde interneti başkaları da kullanıyor fakat onlarla alakalı olduğunu sanmıyorum. Dün gece saat 3 buçukta kimse kullanmıyorken yine defalarca lag girdi.
Bunun sebebini veya nasıl düzelticeğim hakkında bir bilgisi ya da fikri olan var mı?

NOT: Modem 3 senelik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı