Oyun oynarken CPU %100 oluyor

NeRoX42

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben bir video izledim videoda adamın dediklerini yaptıktan sonra oyunlarda CPU %100'e çıkıp aşırı derecede adım atılmayacak derecede kasmalar başladı PC laptop darboğaz olup olmadığını anlayamıyorum çünkü görev yöneticisinde GPU yok evet o kadar sinirlendim ki 3 format attım düzelmedi üstüne gittim hard diski değiştirdim düzelmedi sizce darboğaz mıdır ya da macunun ömrü tükenmiş midir seri yardım 1 aydır bununla uğraşıyorum Allah rızası için video linki bu adam hayatımla oynadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben bir video izledim videoda adamın dediklerini yaptıktan sonra oyunlarda CPU %100'e çıkıp aşırı derecede adım atılmayacak derecede kasmalar başladı PC laptop darboğaz olup olmadığını anlayamıyorum çünkü görev yöneticisinde GPU yok evet o kadar sinirlendim ki 3 format attım düzelmedi üstüne gittim hard diski değiştirdim düzelmedi sizce darboğaz mıdır ya da macunun ömrü tükenmiş midir seri yardım 1 aydır bununla uğraşıyorum Allah rızası için video linki bu adam hayatımla oynadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sistem bilgisi verir misin?

Bu aralar forumda çok sık görüyorum "CPU %100 oluyor" arkadaşlar bu detaylar görev yöneticisinden bakılmaz, oyun içinde takip edersiniz. Eğer ufak bir program bile anlık CPU kullansa görev yöneticisi %100 olarak gösterir, bu yüzden gerçek sonuçları değil yalın ve sade şekilde sonuç verir görev yöneticisi.

Oyun içindeyken MSI Afterburner ile bakmanız gerekir, o şekilde gerçek durumu görebilirsiniz.

Başlatta arama kısmına güç yaz güç planını düzenleye gel. Gelişmiş güç ayarlarını değiştire gel. Aşağı kaydır işlemci güç yönetiminin yanındaki artıya bas. En düşük işlemci durumu %99 yap. En yüksek işlemci durumu %99 yap. Uygula de ve çık. Oyuna gir test et. Olduysa ne mutlu bana.

Sistem bilgisi verir misin?
Kusura bakma 1 saatlik ban yemiştim özellikler şunlar
Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz
8gb ram

Başlatta arama kısmına güç yaz güç planını düzenleye gel. Gelişmiş güç ayarlarını değiştire gel. Aşağı kaydır işlemci güç yönetiminin yanındaki artıya bas. En düşük işlemci durumu %99 yap. En yüksek işlemci durumu %99 yap. Uygula de ve çık. Oyuna gir test et. Olduysa ne mutlu bana.
olmadı ama teşekkütler

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2022-12-05 192310.png
    Ek Açıklama 2022-12-05 192310.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 597
  • Ek Açıklama 2022-12-05 192726.png
    Ek Açıklama 2022-12-05 192726.png
    51,9 KB · Görüntüleme: 576

Bende hiçbir oyunda CPU 100 olmuyordu sadece Bannerlord oynarken 100 oluyordu bunu yaptım işe yaradı teşekkür ederim.

Geri
Yukarı