Oyun oynarken CPU 90 derece oluyor

worhthy

Centipat
Daha fazla  
Hocam ilk once selamünaleyküm. Ben PC Valorant ve oyunlar acarken 90 dereceleri goruyor. Ama bostayken 30-35 derecelerde geziyor.
Stok sogutucu kullanıyorum ve ustunde gelen kalitesiz termal macun surmusum. Amma bostayken sicakligi normal geziyor.
Bu da hwm goruntuleri.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-05 111343.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-05 111343.png
    165,3 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun nedenini kendiniz yazmışsınız zaten. Bende de i5 11400F var ve Stok Soğutucu ile felaket ısınıyor. Tahminimce Turbo Boost açıkken kullanıyorsun, soğutucuyu değiştirene kadar Turbo Boost açmanı tavsiye etmiyorum.

Hocam ilk once selamünaleyküm. Ben PC Valorant ve oyunlar acarken 90 dereceleri goruyor. Ama bostayken 30-35 derecelerde geziyor.
Stok sogutucu kullanıyorum ve ustunde gelen kalitesiz termal macun surmusum. Amma bostayken sicakligi normal geziyor.
Bu da hwm goruntuleri.

Kasanın hava akışına bağlı olarak stok soğutucu yetmeyebilir. Işlemci soğutucu almanız iyi olur.

Sorunun nedenini kendiniz yazmışsınız zaten. Bende de i5 11400F var ve Stok Soğutucu ile felaket ısınıyor. Tahminimce Turbo Boost açıkken kullanıyorsun, soğutucuyu değiştirene kadar Turbo Boost açmanı tavsiye etmiyorum.
Turbo boost nerden kapatiliyor

Sizde Kac derece

Turbo boost nerden kapatiliyor
BIOS üzerinden kapatabilirsiniz. Alternatif olarak ThrottleStop uygulaması ile yapabilirsiniz. Uygulama ayrıca işlemci üzerinde pek çok oynama yapabilmenize imkan sağlıyor fakat bilginiz yoksa yapmanızı önermem.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Disable Turbo seçeneğini tikleyip Save tuşuna basın.

Yeni konular

Geri
Yukarı